Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Asus RT-AC88U jaki modem do Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Posiadam wypasiony router jak w temacie. Mój dostawca Internetu ma czasami przerwy w dostawie i chciałbym wtedy mieć cokolwiek. Myślałem o zakupie modemu E3131s-2 lub nawet E3372. Jednak w menu mojego routera nie ma tych modeli Huawei. Pozostaje jak rozumiem tryb automatyczny. Poradźcie proszę jaki modem powinienem kupić.
Jeżeli on w ogóle obsługuje modemy, to najlepiej sprawdzi się (testowany z innymi modelami Asusów) E3372 (zarówno s jak i h-153) w wersji HiLink.
Router obsługuje modemy, z resztą ma ich dość pokaźną listę. Niestety akurat wymienionych przeze mnie modeli nie ma na liście wyboru w ustawieniach routera.
niestety pozostaje eksperyment, asus jak dotąd nie przygotował przyzwoitej listy kompatybilności w/g modeli routerów czy wersji ich firmware, jeśli nie chcesz utopić kasy popytaj o modemy wśród znajomych i pożycz na próbę, albo kup jakiś modem jawnie występujący na liście wyboru w firmware

propozycje Jakuba powyżej są OK, bo popularne modemy często są obsługiwane nawet jeśli nie występują na listach, a to zbyt nowy router, aby był dobrze przetestowany
Żaden z producentów nie ma sensownej listy, może poza TP-Linkiem, który też ma ją trochę już pobałaganioną (wielokrotne powtórzenia tych samych modeli. Ale faktycznie Asus w kwestii menu ma największy bałagan.

HiLinki w przypadku Asusa wszystkie działają tak samo: jako karty sieciowe Ethernet na USB i problemu ze zgodnością nie ma. Wyjątkiem są może routery mobilne, które w przypadku AC51u wymagały czasem przejścia na firmware padavana.
Przekierowanie