Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dobry sygnał na laptopie, słaby na stacjonarnym
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Pomożecie proszę bo walczę z tym drugi dzień.

Posiadam modem E173 (od ERA/T-Mobile) z kartą Aero2. Jeżeli modem wpięty jest do laptopa (DELL E6400) Aero2 ma zasięg (wg. danych diagnostycznych mobile partnera zależy od miejsca w pokoju ale od 2.9 do 16.9) i net działa sprawnie.
Jeżeli wpinam ten sam modem do starego komputera stacjonarnego (który znajduje się dokładnie w tym samym miejscu co laptop) to nie znajduje tam wcale sieci Aero2. Znajduje sieci PLUS, PLAY(PL06) i ERA ale nie Aero

Jedyna różnica jaka jest pomiędzy tymi komputerami to taka że w laptopie mam USB 2.0 a w stacjonarnym 1.1.

Czy ma ktoś pomysł gdzie leży problem?
Miejsce laptopa i stacjonarnego sprawdzałem naprawde dokładnie laptop ma zasięg w każdym miejscu w pokoju a stacjonarny nie ma nawet tam gdzie na laptopie mam 16.9 (czyli lokalny max)

Proóbowałem już wskazówek z
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html pomiomo że nie jest to modem z PLAY i działa na laptopie.

pozdr.
Tatrzańska.
Problemem jest jedna z dwóch rzeczy: zbyt słabe zasilanie i/lub zakłócenia z komputera. Proponuję rozwiązanie standardowe - przedłużacz USB wpięty koniecznie z tyłu komputera stacjonarnego i wystawienie modemu gdzieś, gdzie będzie lepszy sygnał.
kupiłem przedłużacz USB i przy podłączeniu modemu przez niego pokazuje że wykryło nieznane urządzenie i na laptopie i na stacjonarnym...
To wielka rzadkość - przedłużacz USB musi być na prawdę tragicznej jakości (albo uszkodzony), żeby pojawiły się takie kwiatki. Ewentualnie jest zbyt długi (maksymalna dozwolona długość to 5m).
ten jest 2 metrowy, mam też drugi innej firmy jeszcze krótszy i taki sam objaw...
Albo to przedłużacze są uszkodzone i/lub nie spełniają norm USB (muszą być ekranowane i odpowiedniej grubości żyły), albo uszkodzone jest to gniazdo USB i nie spełnia ono norm (rzadkość).
Przekierowanie