Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Asus Transformer bez 3G
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy istnieje mozliwosc podlaczenia modemu (USB) do tabletu ASUS (z Androidem) bez 3G tak by mozna bylo korzystac z AERO2? Jesli tak to jaki modem nalezy uzyc? Dziekuje Smile
W specs TF101 nie ma nic na temat obsługi modemów. Sam tablet ma chyba tylko to dziwne złącze dokowania i nie ma chyba też funkcji HostUSB - nie wiem, czy w ten sposób cokolwiek podłączysz.
Jedyne skuteczne i pewne rozwiązanie to zakup routera mobilnego np. ZTE MF60, albo po prostu... wymiana na model TF101G Smile
Lepiej już model z 3g wybrać, przecwiczyłem parę router+ tablet (wifi), i zmisna na tablet 3g co prawda odbiła się trochę na jakości wyświetlania obrazu ale nie muszę np. myśleć o ładowaniu co wybrać ruter czy tablet jak obu zaczyna brakować energii i zawsze tablet może tetherowac internet do innych urządzeń.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
niby tablet może, ale jak masz np. telefon z androidem a tabletu nie potrzebujesz to co wtedy? Poza tym, są tanie tablety bez 3G, więc taki router jak najbardziej wskazany. Z kolei przy tetheringu leci bateria w tablecie Wink
Jestem tutaj jak nigdy zwolennikiem rozwiązań zintegrowanych - tablet powinien być z modułem 3G (zgodnym z Aero2 w miarę możliwości). A jak nie, to stosować warto rozwiązania uniwersalne - taki routerek mobilny to drugi najlepszy pomysł.
Przekierowanie