Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Asus RT-AC51U + Huawei E3372h-153
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
No panowie, E3372h-153 HiLink zdeklasował E5372. Tam miałem max 40mbps teraz prawie 60.

[Obrazek: 5657447738.png]


///mod: wydzielono z wątku (o zbliżonym temacie, ale dotyczącym innego modemu, a konkretniej modemo-routera w charakterze modemu)
http://forum.jdtech.pl/Watek-asus-rt-ac51u-huawei-e5372

ze względu na pojawienie się w wątku modemu E3372h-153
jest weekend - to się przekłada bezpośrednio na chwilową wydajność sieci, aby pomiary były miarodajne musiałbyś zamieniać urządzenia co pomiar i zrobić tych pomiarów przynajmniej po kilka na każde urządzenie
Pewnie masz racje, ale 5372 miałem przez miesiąc i robiłem dziesiątki testów, również w weekendy, w nocy, nad ranem itd i ani raz miał więcej jak 40.
starsze modele modemów radzą sobie chyba lepiej z prędkościami, mój Hilink E3272 dziś rano http://www.speedtest.net/my-result/5658030191 prędkość przy sygnale 70%, ale tak jak pisze szopen, pora dnia obciążenie sieci i wyniki spadają
Szkoda, ,że u mnie tak szybko nie chodzi z e3272
RSSI: >=-51dBm
RSRP: -67dBm

[Obrazek: 5707729391.png]
A kiedy robisz testy? W godzinach szczytu też mam koło 20-30mega. A rano, póznym wieczorem nawet 64.

Moc sygnału RSRP masz całkiem dobrą. A jaką masz jakość sygnału, czyli RSRQ?
Mam tylko to co podałem w informacjach o urządzeniu, reszta to ip itp
nie zmieniając dziś osiągałem takie wyniki:
[Obrazek: 5770722520.png]
czyli jednak u mnie większe miasto i net bardziej zapchany.
Małe problemy z Huawei E3372h-153 i Asus AC51U
Na Padavanie nie chce mi sie zalogowac.
Na oryginalnym sofcie Aususa Wersja 3.0.0.4.380.3625 loguje sie dosyc długo.
Powrót z Padavana zrobilem normalnie przez upgrade i soft Asusa wrzuciłem. Wszystko działa.
Oprogramowanie w modemie Huawei 3372 to 21.180.09.00.264


Dlaczego wydzielono osobny temat jak mozna to w jednym wszystko pisac...
http://forum.jdtech.pl/Watek-asus-rt-ac5...372?page=8
O jakim modemie E3372h-153 mowa?
HiLink czy zwykły?
Jaki firmware?
@@Maciek@@ napisał(a):Dlaczego wydzielono osobny temat jak mozna to w jednym wszystko pisac...
ja podzieliłem, bo w takich tasiemcach gdzie jest "mydło i powidło" naprawdę ciężko cokolwiek znaleźć, a tam jest już burdel nieziemski…

nie wiem czy widzisz, że masz inny modem niż tytułowy (tam przed podziałem), szkoda, że nie mam dość czasu, aby dzielić wątki na bieżąco, ale poświęcę wieczór i postaram się oczyścić tamten wątek

to że nie mamy tu w zwyczaju zamykania wątków nie znaczy że można "wrzucać wszystko do jednego wora"

PS tamten też powstał z podziału czegoś na inny temat
Modem to Huawei E3372h-153 a soft w nim to 21.180.09.00.264
Nie wiem czy Hlink. Nie wiem jak to sie sprawdza. W kompie aby go odpalic instalowalem sterowniki z niego.
wszyscy wyżej pisali o modemach typu HiLink
No to do znudzenia:
http://jdtech.pl/2016/03/jaka-wersje-mod...iadam.html
Przeczytaj i napisz co dokładnie masz Smile
Choć po numerze FW już widać, ale ja nigdy nie pamiętam czy parzyste do HiLinki, czy nie.
Z lektury wynika, że jest to modem tradycyjny. Nie otwiera sie okno przeglądarki, a instaluje normalnie.
Nr seryjny zaczyna sie od G4PDW16307xxxx Jak wpisze w przeglądarkę adres 192.168.8.1 (gdy go wepnę w komputer to nic sie nie otwiera).
Zauważyłem dziwną rzecz. Na routerze Asusa wyciągam do 25 Mega. A jak jest wpięty w komputer to jest to do 8 mega ... dziwne.

Ps czy ten zetaw tj Huawei E3372+Asus AC-51U nadaje sie do korzystania z internetu dla 2do3 osób ?
Brak korzystania z P2P czasem jakis film, głównie chodzenie po necie. Ja mam tendencje, ze mam otwartych duzo zakładek. Ale jesli to wersja tradycyjna to nie powinno byc problemów prawda ?
@@Maciek@@ napisał(a):Na routerze Asusa wyciągam do 25 Mega. A jak jest wpięty w komputer to jest to do 8 mega ... dziwne.
masz wtedy modem w innym miejscu, jak przypuszczam o słabszym zasięgu lub znacznie bardziej zakłóconym radiowo

jeśli działa zestaw router + modem to jaki masz problem?

@@Maciek@@ napisał(a):czy ten zetaw tj Huawei E3372+Asus AC-51U nadaje sie do korzystania z internetu dla 2do3 osób ?
z grubsza taka jest idea routera, aby jedno łącze do internetu było dostępne dla wielu komputerów

@@Maciek@@ napisał(a):Brak korzystania z P2P czasem jakiś film, głównie chodzenie po necie.
jeśli nikt z korzystających nie będzie wysycał łącza (z powyższego wynika że raczej nie) to nie powinno być żadnych problemów

@@Maciek@@ napisał(a):Ale jesli to wersja tradycyjna to nie powinno byc problemów prawda ?
nie rozumiem powiązania z tym co napisałeś wcześniej

opierając się na doświadczeniach innych (sam nie mam tyle sprzętu by móc wiarygodnie porównać tryb hilink z "tradycyjnym" szczególnie, że wyniki mogą zależeć też od wersji sprzętowych modemu) róznica jest następująca
- hilink ma wyższy ping (co jest zrozumiałe, bo sam jest routerem i wprowadza swoje opóźnienia)
- hilink może osiągnąć większe prędkości szczególnie gdy procesor routera jest stary, słaby i powolny
(choć ja bym raczej winił brak optymalizacji trybu RAS, który wymaga dużej mocy obliczeniowej od procka w routerze, ale ponieważ tryb "tradycyjny" to tylko określenie umowne oznaczające wiele różnych trybów pracy modemu, które zwykle zależą od jego modelu nie jest to tak do końca jasne - np. tryb QMI czy NDIS nie powinien ustępować wydajnością trybowi RNDIS. czyli hilink)

PS w niektórych konfiguracjach czas od momentu włączenia routera do otrzymania połączenia w LTE jest rzędu 5 minut i jest to normalne, a ponieważ obecnie (od GPRS w górę) połączenie z internetem nie jest taryfikowane za czas jego trwania to nie ma to żadnego znaczenia, że będziesz miał połączenie non-stop

PPS połączenie w CSD (czy HSCSD), czyli taryfikowane za czas połączenia nikomu nie grozi, ponieważ wymaga radykalnie innych ustawień
http://www.sony-ericsson.pun.pl/opis-pop...csd-34.htm
ba nawet nie wiem czy takie połączenie jest możliwe do zrealizowania przez współczesne modemy - ktoś próbował?



szkoda, że dalsza dyskusja w temacie wątku umarła,
a dyskusja spowodowana poniższym fragmentem mojej wypowiedzi została przeniesiona do:
http://forum.jdtech.pl/Watek-przegladark...rtych-kart


@@Maciek@@ napisał(a):Ja mam tendencje, ze mam otwartych duzo zakładek.
ja też - potrafię "zachodować" od 300 do 1000 otwartych tabów, robię radykalne porządki dopiero gdy muli, ale to w firefoxie z paroma pluginami to nie stanowi problemu (kiedyś był to problem stąd te pluginy, ale podejrzewam że ff jest obecnie na tyle zoptymalizowany, że nawet "golas" jest w stanie poradzić sobie z kilkuset zakładkami) jedynym poważniejszym obciążeniem łącza jest otwieranie przeglądarki z taką ilością tabów, w trakcie normalnej pracy poza zajmowaniem RAMu nie ma to większego znaczenia (pod tym względem np. chrome jest praktycznie nie do użycia ze względu na RAMożerność)
Mijają 3 miesiące jak mam sprzęt w tej konfiguracji na Padavanie. Wszystko śmiga pięknie, jednak dwa razy musialem resetować modem i od nowa ustawiać. Raz kompy domowe nie mogły się połączyć z Asusem a raz się łączyły, w opisie połączenia był 'dostęp do internetu' ale netu nie było. Łączyłem się z Asusem, ale nie mogłem wjeść w ustawienia 3372
a to jest abonament czy RBM DIL?
To jest abonament w Play. Także nie wiem, czy zawieszenie się sprzętu 2 razy przez 3 miesiące to całkiem normalne zjawisko, czy nie w powinno tak być?

Gdyby wystarczyło tylko wyłączyć i włączyć sprzęt do sieci to byłoby nawet ok. Ale to nie pomogło ani za 1 ani za 2 razem. Musiałem wcisnąć przycisk 'reset' i ponownie ustawiąć, czyli ściągać router z szafy, łączyć się kablem itd. Trochę jest to denerwujące.
Mnie interesuje jakie to były zawieszenia. W trybie tradycyjnym nie mam dobrego zdania o AC51u i 3372 - sam go zawiesiłem bardzo szybko i ograniczoną ma to wydajność, w trybie HiLink zero zastrzeżeń.
Ale nigdy nie musiałem resetować ustawień - zwykłe wyłączenie i włączenie rozwiązywało problem.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie