Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: MR3020 + E3372
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Co to jest koncentrator ?
hub

po polsku koncentrator, bo hub to po angielsku choć dość powszechnie jest używane to słowo jako kalka językowa
w przypadku moich testów wymienionego sprzetu wszystko chodziło stabilnie bez żadnych hubów czy innych dodatkowych zasilań, modem do routera i wszystko chodzi stabilnie
Ja spotkałem jeden przypadek, że dodatkowe zasilanie modemu poprawiło stabilność. Ale to jeden przypadek.
a mówimy nadal o TL-MR3020?

bo w jego wypadku (o ile się mie mylę, a chyba nie) modem jest zasilany bezpośrednio z zasilacza routera
(tak samo jak np. w dovado tiny) więc kombinacje nie mają sensu - wystarczy podmienić zasilacz na mocniejszy



w przypadku routerów mających przetwornicę znam więcej przypadków poprawy stabilności po wykorzystaniu niezależnego zasilania modemu (pod warunkiem, że przyczyną był pobór prądu przez modem przekraczający możliwości układu zasilania USB w routerze, czyli były to przypadki głównie "wiejskie" tzn. przy niskim lub masakrycznie niskim poziomie sygnału)

ale przyczyny mogą być inne (np. niesławny MF821, który się wiesza "sam w sobie" i nie znalazłem skutecznej metody na jego reset poza odcięciem zasilania)
Czyli jak dam 3020 większy zasilacz (mam taki 2.4 A) to teoretycznie poprawi się jego wydajność prądowa ?
Wiadomo że w 3420 zasilacz jest "stały" a tu można coś zewnętrznego dać.
Nie wiem jak podłączone jest zasilanie w MR3020 - jak bezpośrednio (podobnie jak Dovado Tiny), to pomoże. Jak jest jednak zasilacz oddzielny jak MR3420/3220, to nie pomoże.
wprawdzie badałem temat jedynie w TL-WR703, ale to jest w zasadzie bliźniacza konstrukcja dla TL-MR3020 więc przypuszczam, że jest to samo rozwiązanie

muszę się wycofać z tego co napisałem wcześniej - pamięć mnie zawiodła, teraz przejrzałem posiadaną dokumentacje "na świeżo" i
1) faktycznie nie ma przetwornicy na wyjściu zasilania USB
ale
2) między wejściem, a wyjściem linii zasilania USB nie ma przetwornicy, ale jest wyłącznik elektroniczny TPS2041 którego dodatkową funkcją jest limitowanie prądu - stąd prawdopodobnie wynika ograniczenie obciążalności portu do około 800mA (dla tego przełącznika najniższa wartość katalogowa przy której odcina zasilanie to 700mA, typowa to 900mA a maksymalna 1,1A - więc zależy to od egzemplarza)

jakkolwiek jest możliwość pominięcia tego układu - na płytce są pola lutownicze do wlutowania zworki
Dziś to właśnie sprawdziłem i faktycznie​ wyniki nie są lepsze na sucho .
Dziękuję za wytłumaczenie
90tomash napisał(a):Dziś to właśnie sprawdziłem i faktycznie​ wyniki nie są lepsze na sucho .
tzn. co zrobiłeś i co z czym porównujesz?
bo niestety określenie "wyniki nie są lepsze na sucho" jest zbyt ogólnikowe…
Mówię o tym, że podłączyłem 3020 pod inny zasilacz tj 2.4 A i wynik ściągania/wysyłania + sam stan sygnału nie były lepsze.
3020 ma tą przewagę nad 3420 V1 że jest od niego Szybszy w uruchamianiu tak na marginesie.
Zauważyłem też zależność że jeśli podłącze modem który posiadam (e3131 z Play bez HiLink) do laptopa na USB 3.0 to prędkości są zawsze lepsze niż w routerkach.
Generalnie stworzyłem sporo tematów na tym forum, przeczytałem dużo wątków by dojść do kontentu czego szukam i co jest dobre i szczerze dziękuję wam za pomoc.
Dziś wiem że do 350 zł ciężko znaleźć coś mega stabilnego, do tego najbardziej przypadł mi do gustu router z wbudowanym modemem (w tej kwocie nie znajdę raczej ) i że LTE u mnie póki co dziala stabilne więc warto jednak rozwinąć technologie i kupić coś z LTE.
Dotąd byłem pewny że kupuje e3372 +Asus Ac51u ale obawiam się żeby nie okazało się że będą kłopoty z zasilaniem albo będę musiał bawić się w soft poboczny a tego mi się nie chce.
Tak jak Jakub napisał routera MiFi typu e5573 nie warto chyba kupić bo zalet do pracy w domu ma niewiele
Da się za tę kwotę kupić B593 w starszej lub nowszej wersji na allegro, ale to nie jest sprzęt 100% nowy.
(10-10-2016 16:25)szopen napisał(a): [ -> ]albo za pomocą recovery (dostępność tej metody zależy od tego jakie miałeś oryginalnie fabryczne firmware)
ogólny opis
http://tplink-forum.pl/index.php?/topic/...w-tp-link/
plik + ustawienia
http://tplink-forum.pl/index.php?/topic/4297-mr3020-v1/


Wiem, że sporo wody w Wiśle upłynęło. Ale ja dopiero dzisiaj wróciłem do tematu. Funkcją recovery udało mi się przywrócić fabryczne oprogramowanie routera :-) Wszystko działa że aż mi miło. Dziękuje serdecznie za pomoc!
Dzięki, że miałeś chwilę, żeby potwierdzić skuteczność propozycji - tak trzymać Smile
odyniec napisał(a):Wiem, że sporo wody w Wiśle upłynęło. Ale ja dopiero dzisiaj wróciłem do tematu. Funkcją recovery udało mi się przywrócić fabryczne oprogramowanie routera :-) Wszystko działa że aż mi miło. Dziękuje serdecznie za pomoc!
sporo wody upłynęło i… w międzyczasie pojawił się inny projekt Cezarego, na takie routery o bardzo biednych zasobach sprzętowych
http://eko.one.pl/?p=mifi
znam już kilka osób, które używają tego softu wraz ze starymi routerami i modemem

a skoro umiesz już wrócić do fabrycznego softu Tongue
Stron: 1 2
Przekierowanie