Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E5186 czy warto kupić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Pasmo możesz zmienić ale gdzieś czytałem że pinu nie pamięta
Hm, no właśnie zastanawiam się nad tym modelem z Alle. lub wersją Plusa, ale czytałem że plusowe menu jest na maxa okrojone.
Panowie mam prośbę jak mogę zmniejszyć pingi w grze . Gram w bf1 i pingi są w granicach 90 jest jakiś sposób żeby były mniejsze ??
Jeśli pingi masz na speedtest w okolicach 30ms to ja tyle mam na dovado. I jest to rewelacyjny według mnie wynik.
No ok są niskie w speedtescie ale jak spowodować żeby w grze się obniżyły macie jakieś sposoby ??
Tak, znamy, ale żadnych darmowych. A dokładniej żadnych tanich:
- Ustalić położenie serwera gry i pociągnąć VPN bliżej niego (tak, aby znajdował się blisko twojego operatora i serwera gry patrząc od strony pingów, nie geografii). Wymaga znajomości linuksa oraz wykupienia serwera.
- Zmienić operatora
- Zmienić lokalizację własną do miejsca, z którego pakiety od ciebie będą miały bliżej do punktu wymiany ruchu (to w przypadku większości sieci komórkowych może być niemożliwe).

Jedyny darmowy jaki przychodzi mi do głowy, to zmiana serwera gry na inny - ale to nie zawsze możliwe.
Co do VPN, są do tego dedykowane aplikacje dla gier, ale też z abonamentem (natomiast nie wymaga żadnej znajomości linuxa).

Ogólnie według mnie, ping w bf1 i tak będzie duży.

Też mam 30ms w speedtest. A w overwatch około 50-60ms. Kolega z którym gram, ma około 7-8ms w speedtest. W overwatch chyba 30-40ms. Czyli, według mnie, normalny gracz w battlefield1 będzie miał z 60ms. Serwery pewnie daleko a nie przewidzieli, że ktoś może mieć więcej niż 10-20ms do najbliższego serwera.

W każdym bądź razie, ja się za pro gracza nie uważam ale te 60ms w overwatch spokojnie daje radę.
Chce komuś sprezentować ten router ze względu na Voip Smile.Gdyż Fritzbox ma coś fochy i poleci chyba na gwarke.
Działa Voip jeśli ustawie na sztywno LTE?

Jak nie uda mi się dorwać bez brandu w normalnej cenie. To po jakim operatorze warto szukać nowej sztuki? Tmobile?

Ewentualnie czy da się zmienić softa na bez brandu? Smile

I czy unikać jakiś wersji od któregoś z operatorów? Wycięte jakieś złącza lub softowo coś wyłączyli ?
Wymuszenie LTE nie wpływa na działanie VoIP - to przecież działa po TCP/IP właśnie.
Które wersje softu mają w pełni działające VoIP - niestety nie wiem, nie mam tego urządzenia.
Soft można zwykle zmieniać, ale czy już zostało to rozpracowane - szukaj info. Dla B593 trwało to kilka miesięcy, zanim pojawiły się dobrze rozpracowane softy.
Większość wyłączeń to jednak soft.
Witam ponownie po czasie , ogólnie cały czas byłem zadowolony z tego routera ale pojawił się problem . Coś play chyba poryło w nadajnikach wcześniej miałem pingi w granicach 27-29 teraz ma 60-70 i prędkość spadła do 10 -15 Mbs . Możecie mi podpowiedzieć czym to może być spowodowane ?? Czy mogę coś zmienić ustawieniami ??

Jak zmieniałem pasma na tylko 1800 to prędkość spadła od 6-10 Mbs ale pingi były w granicach 25 , jak zmieniłem pasmo na 2600 od razu miałem pingi 70 ale za to prędkość trochę wzrastała

[Obrazek: 9b3c09d75d6166e87b062d6314044ed9.jpg]
No to może spadł ci sygnał albo jakieś zakłócenia doszły na 2600?
Albo ruch tak wzrósł na tym paśmie.

Co do "zrzutu ekranu" podpowiem, że masz na klawiaturze klawisz Print Screen (Prt Sc), potem w Paint wklejasz i przycinasz do tego co potrzebna i maskujesz informacje, a na koniec zapisujesz jako PNG (nie JPG, bo będzie zwykle większy i mniej czytelny).
Spoko fotkę strzeliłem . A powiedz mi czy jest jakieś alternatywne oprogramowanie do tego routera ??
Do tych routerów nie ma oprogramowania alternatywnego w rozumieniu OpenWRT, najwyżej czasem udaje się znaleźć metodę wgrania softu przeznaczonego dla innego operatora - tak jest np. przy B593.
Stron: 1 2
Przekierowanie