Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z Wi-Free od UPC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Od pewnego czasu poprawnie z Wi-Free łączy się tylko jedna komórka. Kiedyś nawet jednocześnie było podłączone 2 laptopy i 2 komórki. Obecnie na laptopie nie łączy się w ogóle. na jednej komórce czasem się połączy czasem nie - uzyskiwanie adresu IP. Natomiast na innej komórce jest zawsze połączenie i dostęp do internetu. Nic nie było zmieniane w konfiguracjach sprzętów. Tak samo jest w innej lokalizacji gdzie Wi-Free jest z innego routera... Ktoś ma pomysł czemu tak się dzieje?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
nie mam bladego pojęcia, ale zastosowałbym standartową procedurę, czyli zmianę hasła w "moje UPC"

"zapomnienie" zapamiętanych połączeń i połączenie się od nowa
Wyjaśnienie wg mnie jest skrajnie proste:
Pojawił się nowy sąsiad bliżej, który ma urządzenie z niewłaściwie działającym Wi-Free, ale za to mocniejszym sygnałem.
Ja w zasadzie do niedawna miałem tylko jedno miejsce w mieszkaniu, gdzie to działało - odpowiedni sąsiad. Wymusiłem za pomocą jakiegoś softy łączenie z konkretnym MAC tego działającego AP, ale to mordęga większa, niż to warte. No i nie dla każdej karty sieciowej i telefonu to się da zrobić.
Chciałem zrobić sobie bramkę na OpenWRT do tego - darowałem sobie bardzo szybko, bo to nie na moje nerwy.

Definitywnie częściej nie działa, niż działa. Bardzo dużo urządzeń emituje sygnał, ale nie daje dostępu, lub po prostu nie działa prawidłowo. Wszystkie nadają z tą samą nazwą, więc trudno wybrać konkretny AP, ani nie ma opcji, która pozwala na wybór tych sprawnych (mało kto ma w sterownikach wymuszanie po MAC adresie).

Podobno lepiej działa analogiczny wynalazek Orange, ale nie mam dostępu do tej technologii. Sam brałem też udział w tworzeniu sieci Fon, ale znam tylko jeden punkt - swój Smile mimo, że wielu operatorów z nimi współpracuje - chyba Netia w Polsce.
Przekierowanie