Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Ceneo czyści opinie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzisiaj zajrzałem na Ceneo gdzie zostawiłem opinię o modemie E3131. Była pozytywna, wspominała o Aero2 i sposobie 'JDtech' na odzyskanie przez modem pełnowartościowych parametrów. Była wyświetlana ze dwa tygodnie i słowo "była" jest odpowiednie. Opini już nie ma. Ciekaw jestem komu przeszkadzała.
Link do konkurencji (jdtech) pewnie był.
(30-05-2012 17:35)jakubd napisał(a): [ -> ]Link do konkurencji (jdtech) pewnie był.

Przyznaję się, że był link. Ale Ceneo i JDtech w żaden spsoób nie konkuryją, bo to inne branże. Jakaś pokrętna logika ich kierowała - może to ci sami ludzie, co obsługują Allegro, właściciela Ceneo. Wtedy nie powinno dziwić nic.
(30-05-2012 20:01)pablo napisał(a): [ -> ]
(30-05-2012 17:35)jakubd napisał(a): [ -> ]Link do konkurencji (jdtech) pewnie był.

Przyznaję się, że był link. Ale Ceneo i JDtech w żaden spsoób nie konkuryją, bo to inne branże. Jakaś pokrętna logika ich kierowała - może to ci sami ludzie, co obsługują Allegro, właściciela Ceneo. Wtedy nie powinno dziwić nic.
Ale tu są reklamy skąpca, bezpośredniego konkurenta Ceneo.
Dokładnie i o to pewnie chodziło. Lepiej umieścić nieaktywny link lub wspomnieć jdtech - inaczej możemy trafić w środek lub dostać odłamkiem wojny reklamowej.
azhag napisał(a):Ale tu są reklamy skąpca, bezpośredniego konkurenta Ceneo
To tu są jakieś reklamy?
t_j: to, że ty stosujesz Adblocka nie znaczy, że jdtech utrzymuje się tylko siłą woli - jakieś tam reklamy są, ale staram się, żeby nie zakłócały odbioru głównej treści niepotrzebnymi wyskakującymi śmieciami - siedzą grzecznie w kącikach dla nich przeznaczonych.
Zasada jest prosta: jeśli skorzystałeś na takiej stronie lub korzystasz cały czas, zdejmujesz na niej adblock'a.

Zaczyna być to forma najwyższego uznania dla prowadzących strony, a za razem sposób na współudział użytkownika w utrzymaniu serwisu.
Zapomniałem o tym temacie.
Owszem używam adblocka ale raczej nie do blokowania reklam ale głównie do blokowania różnych elementów na różnych stronkach. Widocznie jakiś string "prowadzący" do reklam naprzykrzył się kiedyś i teraz blokowany jest wszędzie, nie tylko na tej stronie.
Chyba znowu coś było zmieniane w kodzie strony bo wyświetliły się boxy od skąpca i contentstream.
Uczciwie informuję że pierwszą usunąłem gdyż modem już mam a drugą też gdyż poświadcza nieprawdę (zamiast cyt. "najbardziej interesujących artykułów w sieci" przeważnie linkowane są nierzetelne, z chwytliwymi tytułami oraz nieciekawe).
Reklamy w tej chwili praktycznie nie są ruszane (poza dodaniem czarnego paska z reklamą sklepu jdtech.pl) - ale 90% polega na wciąganiu obcego kodu JS w treść strony, więc Skąpiec i inne mogą się z czasem zmieniać.
A treści artykułów z ContentStream? Wiesz, ja czasem trafiam na ciekawostki i sam czytam, ale faktycznie czasem to są strasznie nędzne bzdury - taki mamy poziom dziennikarstwa w ogóle i w tej branży też. Ale jak komuś się znudzi brak nowych materiałów na stronie to może trafić tam na jakieś czytadło Smile To ma tylko uzupełniać stronę o prawdopodobnie powiązane materiały.
Ceneo i opineo usuwają wszystkie linki (z reguły przy moderacji).
Przekierowanie