Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF910 - odczytanie IMEI, problem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Dostałem modem ZTE MF910. Z modemem jest pewien problem - nalepka informacyjna jest już wytarta i nie widać na niej większości danych dotyczących modemu. Czy istnieje jakiś sposób, aby po kablu USB odczytać IMEI urządzenia oraz hasło do zalogowania się poprzez stronę WWW do urządzenia czy bez danych z nalepki jest to niewykonalne ?

Myślałem, żeby całość wykonać tak
1-znaleźć sieć routera
2-połączyć się z nią przez WPS
3-mając połączenie, wejść na stronę logowania, mając nadzieję że wciąż jest standardowe hasło admin
4-wejść w ustawienia i tam szukać IMEI, ale czy tam je znajdę w danych urządzenia ?
Router ma przycisk resetowania do stanu fabrycznego - i tak najlepiej to zrobić. Tylko procedurę trzeba ustalić - zwykle uruchomić, a potem trzymać przycisk reset, aż to zrestartowania się routera.
Dalej pojedziesz na ustawieniach fabrycznych i już.
Z modemem połączyłem się przez WPS. Wszystkie dane można zmienić w ustawieniach urządzenia, jak również odczytać - IMEI itd.

Simlok również zdjęty w warunkach domowych za pomocą kabla USB Smile

Dzięki za pomoc.
Czyli hasło dostępu do urządzenia (pewnie admin/admin) nie zostało zmienione? Bo bez tego to by się nie udało.
Czego używałeś do zdjęcia simlocka i na jaką sieć był?
Przekierowanie