Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 - zasieg 3G, 4G i UMTS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Priszę o wycenę jakości nadajnika w lokalizacji Sukowice 47-260

Mam Aero2 i najlepiej mi łapie UMTS a najgorzej 3G, chcialbym wiedziec czy 4G tez u mnie bedzie dobrze czy zle dzialal.

Pozdrawiam,
D.

Wysłane z mojego D450 przy użyciu Tapatalka
UMTS to 3G więc jest jakaś sprzeczność w tym co napisałeś

LTE działa TYLKO w ramach pakietów płatnych (w darmowym BDI jest niedostępne)


jeśli to jest to miejsce:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukel...86&zoom=12
to mieszkasz na "GSMowej pustyni"
Dzieki za korekte, rzeczywiscie moglem sie pomylic. Czy to znaczy, ze bez anteny moge w Aero2 pomazyc o polaczeniu 3G i co za tym idzie 4G? To dlaczego mam tak dobre polaczenie 2G?

Dzięki szopen za odpowiedzi!

P.S. Wiem, ze LTE tylko w platnych, nic nie szkodzi.

Wysłane z mojego D450 przy użyciu Tapatalka
skoro masz UMTS to masz 3G

chyba, że masz na myśli GPRS czyli 2G…

2G, 3G i 4G mówiąc prostym językiem niewiele mają ze sobą wspólnego (poza literą G wewnątrz Tongue)
zasięg 2G jest praktycznie wszędzie
3G przy dobrych wiatrach też powinno sięgać właśnie dzięki stacjom bazowym Aero2 pracującym w paśmie "zasięgowym" UMTS900 (ale nie znam ukształtowania terenu by cokolwiek wyrokować), ale na LTE to raczej bym nie liczył

po pierwsze powinieneś wyjść na zewnątrz budynku z modemem w celu ustalenia czy masz zasięg 3G
po drugie sugeruję przełączenie modemu w tryb "tylko 3G" przy tych poszukiwaniach sygnału
jeśli będzie OK na zewnątrz, to najbardziej "podejrzane" wewnątrz pomieszczeń są okna skierowane na wschód (ale sprawdź sygnał przy każdym z okien, bo mogę się mylić - stawiam na stację bazową w miejscowości Korzonek, ale inne masz też na południu i południowym-zachodzie oraz całkiem sporo w okolicy Kędzierzyna-Koźla)
Przekierowanie