Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Wprowadzenie nowych poddziałow w działach np. Modemy - wstępne propozycje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
proponuję utworzyć poddziały w dziale Modemy - wstępny pomysł w/g producenta, czyli np. Huawei, ZTE, Vodafone (wiem,, że to nie producent lecz dystrybutor, ale modemy pod tą marką są "inne"), Option itd. + ewentualnie dodatkowy - Niezgodne z A2
(ciąg dalszy przeniesiony z shoutboxa)
Cytat:jakubd - 28-05-23:21 -- Pomysł niezły - mamy co prawda tylko 110 wątków, ale zrobiło się gęsto - działy możnaby zrobić, trzeba tylko ustalić jakie. Na pewno zostać powinien dział ogólny, a poddziały uszczegóławiające do przenoszenia wątków. Zastanawiam się tylko, czy to nie za dużo roboty będzie dla moderacji.

jakubd - 28-05-23:21 -- Czytelnicy i tak trafiają głównie przez google do konkretnych wątków/postów

szopen - 29-05-00:47 -- spoko, beda wakacje to machne ta moderacje

makitorun - 29-05-18:55 -- Witam Panów. W sprawie ułożenia działów forum, proponuję podejrzeć my-navia pl, prowadzący próbują ogarnąć dużą ilość sprzętu i oprogramowania.

spag - 29-05-22:11 -- a moze w dziale modemy dział Linux bo chyba ostatnio w te rejony przeniosła się dyskusja w Modemy
Od razu uwaga: Linux to chyba jako część działu Oprogramowanie, a nie modemy - modemów tylko do Linuksa to chyba nie ma Smile
Z pewnoscia tak ale pomysl "marketingowo" i po historii postow umieszczane sa w modemy a nie w oprogramowanie

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
jakubd napisał(a):czy to nie za dużo roboty będzie dla moderacji.

tak swoją drogą to jeśli ktoś nawet trafiając tu z google postanowi coś napisać, to widząc strukturę forum raczej napisze we właściwym miejscu (na około 3000 postów tylko kilka było takich, które ewidentnie wymagały przeniesienia z powodu umieszczenia w złym dziale)
chyba czas na modernizację działów, ale wcześniej trzeba zrobić porządek...

w sumie to trzeba by wyłowić wątki nie dotyczące Aero2 z działów związanych z Aero2 nie jest ich wiele, ale są
już żałuję, że nie przerzucałem na bieżąco po wstępnej rozmowie o przebudowie działów

proponuję na początek rozszerzenie działu LTE na 2 lub 3 działy
- Modemy LTE
- Routery LTE
- LTE pozostałe tematy
i wyrzucenie ich jako oddzielną grupę "LTE" powyżej grupy "Aero2"
Kategoria i 4 działy gotowe. Jakieś uwagi? Nazwa LTE musi być z 4G ze względu na bajzel z nazewnictwem.
Może przydałby się temat co kupić z jakąś listą sprzętu?

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszy...-1-strona/

coś takiego
grzech1991 napisał(a):Może przydałby się temat co kupić z jakąś listą sprzętu?
szczerze?
1) KTO MIAŁBY SIĘ TYM ZAJMOWAĆ?
2) zawsze jest ryzyko, że taki dział jest sponsorowany i przez to opinie są wypaczone...

jakubd napisał(a):Kategoria i 4 działy gotowe.
właśnie robię przeprowadzkę postów

nic przeciwko dopisaniu 4G do ich nazw nie mam

dalsze uwagi, gdy będę w zaawansowanym stadium

i pierwsza uwaga
- dawny dział "LTE i 4G" proponuje przemianować na "Aero2 LTE" (przesunę z niego wszystko niezwiązane z Aero2 do nowych działów) natomiast dopisek "4G" dorzucić do nazw nowych działów
i druga uwaga (nasunęła mi się podczas porządków)
- nie samym LTE człowiek żyje Big Grin
do nowej grupy działów dołączyłbym też "3G i 2G" te które są obecnie poniżej grupy Aero2

na najbliższe tygodnie wstępnie zaplanowałem oczyszczenie działów wewnątrz grupy Aero2 z postów dotyczących pozostałych operatorów (więc pewnie w większości wylądują w 2G/3G lub nowych LTE)
Czyli chcesz utworzyć dział 2G, 3G i LTE (4G) po prostu po całości? Czy osobną tzw. kategorię - obok LTE także dla 2G i 3G?
myślę że "2G, 3G i LTE (4G)" jest odpowiedni - LTE zasadniczo nie występuje w całkowitym oderwaniu od pozostałych technologii, tyle że nazwa grupy powinna iść raczej w odwrotnej kolejności
4G, Lte, 3G i 2G

LTE ma swoją grupę, a 3G+2G zostało oderwane w technologiach (jako pojedynczy dział ale możliwe, że się rozrośnie jeszcze)

chodzi mi o przejście ewolucyjne a nie rewolucyjne Big Grin
a spodziewam się w miarę porządków rozrostu w takiej szerszej grupie działów

ba nawet świta mi pomysł by utworzyć w celach technicznych ze 2-3 działy (w grupie 4G-2G) niedostępne dla użytkowników, gdzie mógłbym tymczasowo wrzucić cały bałagan który teraz jest w działach związanych z Aero2 (spodziewam się po prostu pewnych rzeczy, ale nie jestem pewien czy mam rację)

po prostu wszystkie działy dotyczące Aero2 widzę jako osobną grupę - tak jak jest teraz

zmieszanie w ramach działów tematyki Aero2 i nie Aero2 zniszczyłoby specyfikę forum

no i w przyszłości nie wszyscy dotychczasowi użytkownicy Aero2 przeskoczą na LTE (choćby z braku zasięgu)

dawny dział "LTE i 4G" przygotowałem do włączenia do grupy działów Aero2 (pod zmienioną nazwą, by nie było wątpliwości że chodzi wyłącznie o TDD2600) o czym jest na wewnętrznym wraz z prośbą o kilka poprawek (z których 2 uważam za ważne i nie cierpiące zwłoki i w dodatku możliwe do wykonania "od ręki")
Ogólnie sprawy telko można wywalić docelowo z technologii całkiem. Forum głównie krąży wokół GSMu, więc to ma sens.
1. Zmieniam nazwę nowej kategorii na 4G, LTE, 3G i 2G z odpowiednim opisem
To jasne, że rewolucyjnie to my możemy najwyżej zrobić bałagan Smile
2. Dajesz nazwy działów, jakie chcesz, ja je utworzę i ukryję (jak zrzutnię) tylko dla moderatorów. Potem można je w każdej chwili odkryć.
3. Aero2 powinno być wydzielone, to jasne, ale pomyłki użytkowników będą. Sporo tam też wiedzy związanej z Aero2, ale bardziej z GSM jako takim i tutaj zawsze będą jakieś tam wątpliwości, gdzie to trzymać. Ale zamordyzmu nie potrzebujemy Smile
4. Mówisz kiedy, jednym strzałem przenoszę LTE i 4G z technologii do Aero2 jako "LTE - 2600 MHz TDD"
1. OK, do włączenia jest "3G i 2G" z technologii, przydałaby się mniej więcej taka 4-działowa struktura jak dla LTE, istniejący dział niech będzie ostatni to przerzucę z niego do 3 całkiem nowych - to zastąpi mi przynajmniej na teraz potrzebę tworzenia prowizorki (czyli 2.), chociaż prawdę mówiąc mam pewne wątpliwości

2. póki co można się wstrzymać - nie mam jednak tyle czasu, aby usiąść na kilka dni, więc będę rzeźbił powolutku a jeśli zajdzie taka potrzeba to najwyżej dołoży się jakiś dział normalnie widzialny (niestety pewnie to się rozwlecze na kilka tygodni, więc tym bardziej nie chcę trzymać wątków w "czarnej dziurze")

3. OK

4. dział jest gotowy do przemianowania i wrzucenia do grupy poświęconej Aero2
1. Utworzyłem poddziały i zmieniłem nazwy.
Waham się, czy warto tworzyć osobny dział "Oferty operatorów niezwiązane z LTE" - co by to miało być? Ten dziwny starter Tmobile, co go właśnie opisuję, czy np. chodzi o oferty, ktore nie są bezpośrednio związane z ofertami na transmisję danych...
2. Nie przeniosłem działu 2G i 3G z technologii - mam to zrobić? Po przeniesieniu np. ukryć, czy zamiast któregoś z utworzonych wrzucić?
4. Zrobione.
1. tu miałem właśnie wątpliwości czy jest potrzebny
2. obojętnie, więc póki co nie ruszaj (przyda się zamiast tych ukrytych)- szybkie przenosiny opanuję jakoś do wieczora
1. No to zostawię "oferty operatorów" i już.
jutro napiszę ze 3 słowa - mam na myśli kosmetykę nazw działów
no i nie napisałem, ale kosmetyka w nazewnictwie nowo pozostałych działów 2G-4G by się przydała może ogarnę to później - muszę spadać z hotelu

w każdym razie stary dział 2G/3G w Technologiach gotowy do likwidacji (pusty), a całość tematów przeniesiona do nowych działów
No to go wywalam, dzięki Smile
kolejna kwestia związania z działami
Oprogramowanie należałoby przenieść Z "Aero2" do" LTE, 4G, 3G i 2G"
prawdopodobnie będą konieczne jakieś kosmetyczne przeniesienia wątków

ewentualnie może być potrzebne rozszerzenie opisu działu "Captcha oprogramowanie"
Stron: 1 2
Przekierowanie