Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3276 po zmianie softu na Hilink Problem z iPKO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

mam trochę dziwny problem z modemem E3276, pochodzącym z dystrybucji polsatu. Jakiś czas temu zmieniałem soft w modemie E3276 na wersję HiLink korzystając z poradnika ze strony: http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=9533. Wersje firmware ściągałem z podanych źródeł np. chomika. W tym momencie soft w modemie to 22.262.03.00.00, a dashboard jest od operatora Telenor w wersji 12.005.01.02.422. Modem wpięty jest w linksysa z postawionym tomato.

Wszystko było ok do momentu logowania się na stronie https://www.ipko.pl/, która stawała się biała, bez formatki logowania. Dzwoniąc na infolinię banku dowiedziałem się o mechanizmie zabezpieczającym logowanie do konta, który po stwierdzeniu zagrożenia w postaci wirusa przekierowuje do strony pustej. Było to dla mnie o tyle dziwne, że od dłuższego czasu nie mam problemów z wirusami, a na komputerze mam zainstalowane dwa antywirusy, które nic nie zgłaszały. Przeskanowałem komputer, ale nic nie znaleziono. Przypomniałem sobie wtedy o zmianie softu w modemie. Co ciekawe, gdy zmieniłem połączenie internetowe strona PKO wyświetla się normalnie. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Czy możliwe jest, że w sofcie modemu siedzi jakieś dziadostwo (np. wirus, malware), które próbuje mnie przechytrzyć?

Dzięki za info.
1) zadzwoń do banku i porozmawiaj z kimś przytomnym (poproś o przekierowanie do działu technicznego)
2) każde źródło poza oficjalnymi (czyli producentem lub operatorem dystrybuującym modem) jest potencjalnie niebezpieczne, dlatego w przypadku plików które potencjalnie mogą być zmodyfikowane zamieszczam plik sumy md5 umożliwiający weryfikację takiego pliku (gdy jest pobierany z jakiegoś niepewnego źródła)
3) umiesz ustalić z jakiego DNSa korzystasz? (np. nslookup) - jedyny potencjalnie skuteczny atak z poziomu modemu hilink to przekierowanie na fałszywą stronę banku przy użyciu "lewego" serwera DNS
Mam E3276, mam konto w PKOBP, mogę sprawdzić. Linki do tego softu ciągle działają?

Użyj na próbę innej przeglądarki internetowej opartej na innym silniku - Firefox zamiast Chrome, albo IE zamiast Chrome i Firefox (ale jak używasz Chrome, to zmiana na Chromium albo Vivaldi nie jest wystarczająca).
Przekierowanie