Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: NetGear AC810U i Gargoyle 1.6.2.2 by obsy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czasem takie pytania mogą się pojawiać, więc sprawdziłem w praktyce: oprogramowanie alternatywne do niektórych routerów oparte na OpenWRT o nazwie Gargoyle 1.6.2.2 w wersji by obsy (eko.one.pl) bez pudła rozpoznaje i działa z NetGear AC810U. Ustawienia to:

Połączenie: DHCP (Kablowe)
Interfejs WAN: eth2
(czyli w zasadzie identyczne jak dla Huawei E3372 HiLink)

Nie wymaga to żadnych aktualizacji w odróżnieniu od np. routerów Dovado, które obsługują ten router dopiero po aktualizacji.

Warto zadbać o to, żeby pula IP routera na Gargoyle (domyślnie 192.168.1.1) była jednak inna, niż pula IP NetGear (także domyślnie 192.168.1.1).

Dodatkowe informacje strategiczne:
- NetGear jest na tyle inteligentny, że widząc pracę ciągłą na ładowarce przechodzi po jakimś czasie (chyba po 24 godzinach) w tryb pracy oszczędzającej baterię - przestaje ją doładowywać ciągle do max. Ja po kilku dniach odłączyłem go od ładowarki miał ledwie 60% baterii.
- Nie wszystkie routery poradzą sobie z zasilaniem NetGear'a - on potrzebuje sporo mocy. Ja testowałem Gargoyle na NetGear WNDR3700v2 i ładował baterię dość powolnie. Nie miałem okazji go jeszcze testować na innych, bardziej problematycznych pod względem zasilania routerach (np. MR3420) w lokalizacji z aktywną agregacją pasm (większa potrzebna moc), ale faktycznie może być tutaj problem.
- Jeżeli oba routery mają mieć działające WiFi to warto zadbać, aby działały na innych kanałach - istotne przede wszystkim w 5GHz, gdzie chodzimy w technologii AC w przypadku AC810U, a to wymaga 100MHz pasma.
Przekierowanie