Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: NETGEAR AirCard 810S (*AC810S) z PLAY (4G LTE ULTRA) - pierwsze wrażenie;
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
A jaki masz sygnał na tej pierwszej? Bo jak dobry, to dodatkowe 2-5dBm niewiele zmieni, zakładając, że pracujesz na 1800.
Co do karty - jak ci przejdzie przez whitelist (w końcu nie wiem, czy zdjąłeś blokadę, czy nie) to fajna cena za taki sprzęt.
U mnie wiem, że nic nie przejdzie przez whitelist, bo lista krótka i zrobiona po VID:PID.
Mieliście problem z ładowaniem ( znaczy jego brakiem ) gdy równocześnie działa 2.4 i 5 GHz ? Obniżenie prędkości także tragiczne. Coś dziwnie się ten router zachowuje.
NETGEAR AirCard Smart Cradle DC112A

Mam pytanie czy tą stację mogę śmiało kupić z Australii?

Kumpla wynalazłem który siedzi w Australii więc nawet nie nową to może chociaż używkę z ich gumtree spróbował by mi wyrwać przed przyjazdem do PL Smile

Tylko wiem że ich router niby inne częstotliwości wspiera.
Więc nie wiem czy w akcesorium też coś zmienili. Jednak myślę że stacja to stacja i na każdy rynek taka sama.
voodoo napisał(a):Coś zmieni zmiana z tego panelu:[…]
na ten ? […]
oceniam TYLKO na postawie zdjęć
ten pierwszy wygląda na dość marnego chińczyka - zastosowane przewody nie są przeznaczone do pracy powyżej 1GHz więc są z pewnością na nich spore straty,
a ta druga ma przynajmniej w miarę przyzwoite kable (choć będą wymagały pigtail'i do podłączenia - Netgear ma TS-9, ale wszystko masz tam w komplecie z anteną)

o budowie wewnętrznej niestety nie da się nic powiedzieć bez rozebrania = ewentualnego zniszczenia

aby porównać w realnym użytku musiałbyś kupić obie…
To tańszą mam bo została mi po Huawei Wink i pasuje.
Bez tego panelu 84 Mb/s z panelem między 115 a 140 Mb/s robione na Ookla przy wyborze tego DC z Warszawy.Więc coś tam działa ale też mi się zdaję że to Chińczyk i lepiej zainwestować w jakiegoś Netusa czy Cybertecha. W sumie preferowałbym coś z postawieniem na parapet czy jak teraz mam przyssawki do szyby. No chyba że coś naprawdę dobrze miało by mi wzmocnić to balkon mam do dyspozycji Smile



Odpadają koszty wysyłki z UK Smile
https://aliexpress.com/item/EDUP-USB-3-0...18931.html

więc mniej niż za 80 zł z wysyłką Smile






O ile potwierdzi się zdjęciowo wersja wifi to do testów Smile za 50 zł dorwę te wewnętrzne wifi co chciałem Smile I spróbuje wbudowane wifi wmontowć z AC .
skoro masz tą antenę i działa to możesz oszacować jej zysk
sprawdzając poziom sygnału z dołączoną anteną oraz bez niej umieszczając modemo-router w jej miejscu

co do WiFi - jeśli do laptopa to jedynie sens moim zdaniem ma karta wbudowana, wszystkie dostawki to zero komfortu (no chyba, że np. używasz stacji dokującej i jednym ruchem pozbywasz się wszystkich domowych akcesoriów, ale w takim wypadku chyba większy sens ma podpięcie netgeara bezpośrednio do stacji)
(11-09-2016 15:24)szopen napisał(a): [ -> ]a jakie masz parametry tego zasilacza?

Standardowy zasilacz który był w zestawie.
(15-09-2016 11:22)rutkowski-id napisał(a): [ -> ]
(11-09-2016 15:24)szopen napisał(a): [ -> ]a jakie masz parametry tego zasilacza?

Standardowy zasilacz który był w zestawie.

Mam to samo głównie na 5GHz. Na 2.4GHz zdarzyło się raz. Problem z ładowaniem ( może za duża temperatura ) gdy działa na 2-ch sieciach. Obniżenie prędkości na 2-ch sieciach. Soft 15.02
rutkowski-id napisał(a):Standardowy zasilacz który był w zestawie.
ale chyba ma jakąś tabliczkę znamionową?

nie mam tego routera wiec sam nie sprawdzę parametrów…
Jak łączycie się po wfi z routerem ?To ile kresek macie jakości sygnału?Mimo że w tym samym pokoju router stoi ustawiona jest siec 5Ghz.To czy na stacjonarce czy na laptopie mam 4 zielone kreski na 5 możliwych.Przy tak małej odległości i zero przeszkód po drodze nie powinno mieć wszystkich kresek na zielono w jakości sygnału?Chodzi mi o to pole stan sieci wifi w zakładce ogólne w systemie Windows?



W tym małym kompie to co mogę w ustawieniach wifi pozmieniać: 802.11d włącz /wyłącz?,multi chanel consument enable/ disable? roming senstive level high/ low /wyłacz , tryb preambuły długa ,długa u krótka, tryb bezprzewodowy 802.11a/n/ac ewentualne inne kombinacje a .n,b,g.
Mam w nim Realtek 8821AE wireless Lan 802.11ac.

Jak to poustawiać żeby był nic się nie gryzło nie zwalniało i zasięg skoczył na wszystkie kreski?

Po weekendzie powinienem mieć już kartę AC do zamontowania w środku laptopa o ile bios przepuści to przetestuje czy różnica będzie.

Plus czekam na jedną przesyłkę z Ali więc i sprawdzę jak te na usb się spisują z AC Wink
nie mam takiego sprzętu, ale:

1a) jeśli chodzi o "kreski" to dopasuj polaryzację anten - inaczej mówiąc sprawdź jak się sprawy mają w różnych ustawieniach routera względem komputera (sprawdź też ustawienie routera "na boku" itd.)
1b) ponadto jeśli używasz 5GHz to wyłącz obsługę 2,4GHZ


2) w ustawieniach karty wifi w komputerze raczej nie grzeb - fabrycznie domyślne wartości są na 99% optymalne pod względem wydajności

3) jeśli ma być WiFi AC przez USB to MUSI to być konstrukcja USB3.0 (i oczywiście wpięta do takiego portu USB)

nigdzie nie piszesz czy to laptop czy blaszak, ale jeśli masz kartę na USB to zwykle jest ją optymalnie umieścić jak najdalej od komputera (aby pochodzące od niego zakłócenia nie docierały do toru radiowego karty) używając np. huba USB3.0 postawionego na biurku
Ja testuje to na dwóch laptopach .W tym jeden mam jak coś ze stacją dok. z usb 3.0 Plus mała stacjonarka :Asrock Beebox w sumie najnowsza z tego wszystkiego ustrojstwa lapków.
W laptopach dopiero wifi na AC będę zmieniał .Na razie w jednym siedzi Intel 6205 a w drugim Intel 6300.
W stacjonarce jest niby wifi z AC.

Router umieściłem na parapecie więc czyste Wifi bez kabla.Chociaż na chwilowe testy mogę na usb się wpinać.
w 3) miałem na myśli ewentualną kartę WiFi AC od Chińczyka
Do laptopa po weekendzie będę miał tą kartę :
http://www.legitreviews.com/intel-7260hm...11n_135541

Ta ostatnia z tabelki:
Intel Dual Band Wireless-AC 7260 7260HMW Yes 300/867 Mbps

A na usb ten wynalazek Smile
https://aliexpress.com/item/EDUP-USB-3-0...18931.html
(12-09-2016 00:47)jakubd napisał(a): [ -> ]rutkowski-id: ten router wymaga baterii, ale inteligentnie nią zarządza - przestaje ładować po kilkudziesięciu godzinach i zostawia w okolicy 60%

Tego nie testowałem. Dziś to sprawdzę.
Znalazłem jeszcze taką antenę
http://allegro.pl/antena-dual-4g-lte-44d...10113.html

Warto zmienić?
parametry wydają się być mocno naciągane, wręcz sprzeczne z prawami fizyki
(tak wyskoki zysk przy równoczesnej szerokopasmowości obejmującej wszystkie pasma),
ale kupujesz przez internet, to możesz zwrócić

na 100% opis nie jest w 100% uczciwy (nawet jeśłi antena jest szerokopasmowa i ma wysoki zysk to jest on zmienny w funkcji częstotliwości)
http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-...-mimo.html

A ta lepsza tylko nie wiem czy w pełni wspierać będzie LTE Ultra? Ta jest tylko na pasmo 1800 MHz. A żeby agregowało nie musi więcej częstotliwości wspierać?

[Obrazek: 23b847f3e3971d8bmed.png]

Na które parametry zwracać uwagę żeby wybrać najbardziej optymalne miejsce na parapecie?Tongue
voodoo napisał(a):tylko nie wiem czy w pełni wspierać będzie LTE Ultra? Ta jest tylko na pasmo 1800 MHz
to wydobądź od producenta jej realną charakterystykę częstotliwościową…

mimo, że jej (tej chrakterystyki) na oczy nie widziałem śmiem twierdzić (na podstawie jakiejś-tam znajomości praw fizyki), że powinna mieć niezerowy zysk również w paśmie 2100MHz

polecam też zaznajomić się z faktycznymi zakresami częstotliwości stosowanych w danych pasmach (bo to 1800MHz jest wartością mocno umowną, podobnie jak i 2100MHz oraz inne skrócone oznaczenia pasm częstotliwościami)

na jakość sygnału

a w drugiej kolejności na 3 parametry zaczynające się literą R (o ile raczą się zmieniać ich wartości)
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie