Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Mysz bezprzewodowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ma ktoś myszkę

logitech mx anywhere 2

logitech m705

zastanawiam się co kupić
korzystacie z myszek bezprzewodowych , ile wam trzymają na baterii
przy wyłączaniu to średnio z rok.

Korzystam w HTPC obecnie tylko, z zestawu microsoft.

Do notebooka mam HP, dziewczyna miała logitecha. Największa wada myszy bezprzewodowych, to że są małe.
ja mam logitecha v450 trzyma 9 miesiecy bez wylaczania uzywam codziennie 4-5 godzin jej najwieksza wada jest to ze niechce sie zepsuc juz 10 rok bezawaryjnej pracy a ja nie mam okazji zeby kupic cos nowego
Hama 7400, na akumulatorku ok 4 tygodni bez ładowania.
Wadę ma taką, że w bezruchu usypia, a budzenie wymaga klikania co czasem uruchamia jakiś przypadkowy link na stronie lub przycisk w aplikacji.
to klikaj prawym Big Grin

jeśli chodzi o bezprzewodową mysz to w stacjonarnym używam jakiegoś zestawu klawka + mysz Microsoftu
(od niepamiętnych czasów w tej dziedzinie liczyło się kilka firm - i zawsze na czele pod względem trwałości i ergonomii był albo Logitech albo Microsoft, dalej A4tech i cała reszta)
modelu nie pamiętam a jestem teraz na wczasach, jakkolwiek nie polecam - czasem przycina gdy traci zasięg, a w klawce trzeba zmieniać baterie raz na pół roku/może rok? (rozmiar AAA/R3 io zawsze jak są pilnie potrzebne to akurat nie mam zapasu w domu i muszę wyciągać z pilota) a w myszce wrzuciłem aku (AA/R6) i nie zwracam uwagi, ale trzyma dłuuugo

kiedyś do laptopa miałem Logitecha, ale starawy model bez uniwersalnego odbiornika i jak go zgubiłem mysz poszła do kubła…
A pokrętło nie wybudza?

Ja używam MX Performance na AKU zmienionym na Eneloopa - wytrzymuje kilka dni, ale można doładowywać pracując - przez kabelek microUSB.

MX Master planuję kupić w kanale bez pudełka, samą mysz ze zwrotów - cena nowej to przesada, jak zawsze w topowych myszkach. Ale moją ulubioną pozostaje MX Revolution w wersji Bluetooth (a nie donglowej) - niestety dostać ją można było tylko w zestawie z klawiaturą - MX5500. Też z tego kanału kupowałem, ciągle mi została klawiatura kompletnie niepotrzebna.

Wady revolution są dwie: ładowanie tylko w specjalnej podstawce i do dziś niedopracowany interfejs BT - ale chodzi mi o komputery, a nie samą myszkę. Z Tabletem Androida chodzi bezproblemowo. Tylko w PC czasem interfejs Bluetooth po prostu staje dęba i nie działa.
Sprawdziłem - i prawy klawisz i pokrętło wybudza.
Ale używam tej myszy bezprzewodowej na dość słabym laptopie (lenowo B590 pod win7) i chrome często mi zawisa na kilkanaście sekund, wtedy instynktownie rzucam mięsem i klikam zanim się połapię że to akurat mysz zasnęła :-)
http://www.ceneo.pl/26361393

Najtaniej to na pewno nie jest, bloody ma jednak jedną dużą zaletę - metalowe ślizgacze.
MX Anywhere 2 - ok do laptopa i w podróży, żona używa stacjonarnie, dla mnie za mała, a nie mam wielkich dłoni.

M705 - dużo lepiej mi leżała w dłoni

MX Performance - 2x reklamowałem z powodu podwójnego kliku, znana usterka, która pojawia się po kilku miesiącach intensywnego używania

MX Master - używam od kilku miesięcy, wg mnie mistrzostwo. Jedna jedyna wada jak dla mnie to przyciski strzałek z boku są za małe i za blisko siebie, niewygodnie ich się używa, więc ich po prostu nie używam, gdzie w MX Performance używałem ich non stop.
Przekierowanie