Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3370 (beeline) oraz E3372h-153 - to ten sam modem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Raz na zawsze wyjaśniam sytuację. Kupiłem przetestowałem i rozebrałem. Nie ma wątpliwości - Huawei E3370 (najczęściej z rosyjskiej sieci Beeline) oraz znany dobrze E3372h-153 to dokładnie ten sam modem.
Tutaj rozebrane oba modemy
[attachment=1976]
Zbliżenie na samą elektronikę - wytęż wzrok, różnic nie widać.
[attachment=1977]
A tutaj na oznaczenie - hm... ciekawe, no nie?
[attachment=1978]

I teraz wyjaśnienie - być może beeline stosuje ten chwyt, aby:
- zmniejszyć odpływ sprzętu za granicę produkowanego dla własnej sieci
- wyjaśnić, dlaczego ma mniejsze prędkości we własnej sieci (po prostu nie mają 20 MHz pasma, żeby uzyskać 150 Mbit/s).
chodziło mi o "stary numer" czyli wprowadzenie do obrotu E3370 wcześniej w wersji (kat3) i później nowej (kat4)
to jednak tylko przypuszczenia wynikające z tego że były co najmniej 2 wersje E3370 (różne algorytmy NCK)
Nigdzie nie widzę śladów innej wersji E3370 niż tej, którą mam w ręku - co potwierdza także forum 4pda.ru. Sam kupiłem z aukcji, która opisywała ten model jako kat3 100 Mbit/s.
a to zmienia postać rzeczy Big Grin
Ale jestem otwarty w tej kwestii Smile spotkałem tyle bałaganu w oznaczeniach modemów, że faktycznie można zwątpić w uczciwość w tej kwestii producentów modemów.
Przekierowanie