Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dovado 3GN vs Asus WL500gp + Huawei E3372 HiLink
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukałem pewnych informacji przed kupnem 3GN i nie znalazłem, więc może komuś się przyda. Router z tych najtańszych (od 45zł na Allegro). Mały, prosty w obsłudze. Nie udało mi się uruchomić wysyłania SMSów czy e-maili, ale nie przykładałem się bo i specjalnie na tym nie zależało.

Działa bez problemu z Huawei E3372 HiLink. Co ciekawe przestawia go na no HiLink najpawdopodobniej, bo nie można się dostać na stronę modemu

Speed Test wygląda tak, ping 14ms, 14.36Mbps/5,61Mbps:
[Obrazek: 5358078638.png]

Wyniki powtarzalne z grubsza.

Chwilę później ten sam modem, w tym samym miejscu w moim jeszcze starszym Asusie WL500gp v1 daje takie wyniki, ping 29ms, 25.63Mbps/21.17Mbps:
[Obrazek: 5358094236.png]
Również powtarzalne.

Wpięcie modemu do PC daje znacznie wyższe prędkości, więc to routery są ograniczeniem.

IMO ping w większym stopniu zależy od pracy w HiLink niż od routera. Jak kiedyś porównywałem E398 (nie HiLink) z E3372 to ten pierwszy też miał znacznie niższe pingi.

Obydwa zestawy działają stabilnie i jak ktoś nie potrzebuje większych prędkości to polecam.
W hilinku nie będą tylko ograniczeniem prędkości ale np. ilość połączeń.

Nie miałem co prawda tego najtańszego dovado, ale podejrzewam, że lepiej go kupić niż mr3220.
Tryb HiLink wprowadza dodatkowe opóźnienie na realizację NATu - od 5 do 20ms w zależności od ilości połączeń i szybkości modemu.
E3372 już ma tyle ramu i mocy przerobowych, że raczej na limit połączeń nie trafimy, jak to bywało w E3131.
Przekierowanie