Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki router LTE z WiFi?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
z racji zmiany miejsca zamieszkania i braku dostawcy internetu innego niż Aero2 rozważam jedną z 3 opcji:

a) router WiFi z gniazdem USB + modem USB z LTE
b) router WiFi z gniazdem USB + modem USB z LTE z gniazdem do anteny zewnętrznej
c) router WiFi z wbudowanym modułem na kartę SIM oraz technologią LTE.

Najbardziej zadowalałaby mnie opcja b) lub c). Do anten LTE Aero2 mam około 1200m w linii prostej ( http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loca...18&zoom=16 ) i widzę je z okna mieszkania. Obecnie korzystam z Pakietów Wysokich Lotów na modemie Huawei E180 i łapię HSPA na ok. 95%. W mieszkaniu 1 komputer stacjonarny i 2 telefony będą korzystać z tego WiFi.

Czy antena zewnętrzna przy LTE ma duże znaczenie w moim przypadku? Która opcja będzie najlepsza? Jakie urządzenia polecacie?

Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
Nie myślałeś o RBM i LTE? Brak budżetu.

LTE w aero2 to fikcja. Póki co.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Właśnie, brakuje uściślenia o jakie usługi LTE Aero2 chodzi. Bo jeżeli o bezpłatne Aero2 - to LTE nie ma i pewnie nie będzie. Jeżeli o komercyjne - czyli w zasadzie ofertę Plusa i CP oraz komercyjną Aero2 - to wtedy jest o czym rozmawiać.
1200m nic nie mówi o tym, jaki jest sygnał LTE - zwłaszcza w terenie zabudowanym. Ogólnie jeżeli widać stację bazową z okna - to nie trzeba żadnej anteny.
@jakubd
Piotrek71 napisał(a):Obecnie korzystam z Pakietów Wysokich Lotów
uściślenie jest - chodzi o wersję płatną

@Piotrek71
natomiast czy w twojej lokalizacji jest zasięg LTE Plusa, to nie wiem (z mapki nie wynika gdzie mieszkasz), ale na elektrociepłowni chyba wiszą chyba anteny LTE Plusa (i Orange), więc zasięg raczej powinien być
OK, nie zauważyłem tego o PWLach. Czyli LTE 1800 nas interesuje.

Najważniejsze, żeby zweryfikować sygnał w miejscu instalacji. Na wsi 1,2km to zwykle żaden problem, ale w mieście lub na obrzeżach jak tutaj - wszystko zależy od zabudowy.

Zestaw jak ostatnio polecam to E3372+Asus RT-ac51u i taki wprowadzę do sklepu w najbliższym czasie.
Przekierowanie