Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei B315 Problem z routerem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Posiadam wyżej wymieniony router od jakiś 10 miesięcy. Nigdy nie było z nim żadnych problemów. Żyję można powiedzieć na walizkach, bo muszę dojeżdżać do internatu i wracać każdego tygodnia. Zawsze biorę ze sobą ten router. Właśnie wczoraj jak zwykle wróciłam do domu, uruchomiłam router i... zaciął się. Przynajmniej tak mi się wydaje. Włącza się dioda uruchomienia, jednak pozostałe nie. Co jakieś 3 minuty ta dioda miga i ładuje się w nieskończoność i to i tak nic nie daje. Wyjęłam kartę SIM - nic. Próbowałam klasycznie wyłączyć - nie zareagowało wcale. Wyjęłam zasilacz z gniazda i podpięłam z powrotem - to samo. Nie wiem co z tym zrobić, mam nadzieję że to chwilowe, ale obawiam się że nie, bo wyłączałam i włączałam go już dziesiątki razy i wciąz to samo. Pilnie proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.
jedyne co możesz zrobić samodzielnie to wykonać "factory reset" czyli przywrócenie ustawień fabrycznych
EE napisał(a):Reset via Hardware.
You will need a paper clip or another small object to push the Reset button on the left hand side of the device.
With the power on, use the paper clip to press and hold the button for 30 seconds. The router will then restart with default settings.

[Obrazek: Huawei_B593_reset.jpg]

czyli mając włączone urządzenie i używając np. rozgiętego spinacza wcisnąć i trzymać ukryty przycisk (powinien być wyczuwalny skok przycisku) przez czas przynajmniej 10 sekund, (angielskie źródło podaje 30 sekund więc możesz spróbować 2x najpierw 10s a potem jeśłi nic to nie dało czyli po kilku minutach 30s.)
następnie należy oczywiście skonfigurować urządzenie od nowa

źródła
http://ee.co.uk/help/phones-and-device/h...ster-reset
http://www.orange.sk/expertlinka/uploads..._reset.jpg

jeśli to rozwiązanie pomoże to pochwal się na forum


a jeśli nie pomoże to pozostaje reklamacja na podstawie gwarancji lub lepiej niezgodność towaru z umową (na podstawie ustawy konsumenckiej) skoro sprzęt nie ma nawet roku

(podejrzewam problem z firmware, ale tego nie naprawisz raczej samodzielnie, a 10-miesięczny sprzęt na 100% jest na gwarancji lub podpada pod ustawę konsumencką)
Próbowałam z resetem, jednak wychodzi to samo. No nic, może mi wezmą na gwarancję. Teraz już jestem pewna co robić, dziękuję Smile
http://www.federacja-konsumentow.org.pl/...-pism.html

gwarancja jest udzielana gdy jest udzielana (zwykle jest, czasem nie), ale to nie ma wielkiego znaczenia, bo reklamację można zgłosić na podstawie gwarancji albo "niezgodności"

a na podstawie niezgodności towaru z umową masz prawo dochodzenia swoich praw przez 24m-ce od zakupu
(pod warunkiem, że się kwalifikujesz na "ustawę konsumencką", czyli w dużym skrócie towar kupiony od firmy przez osobę prywatną)
Witam. Polecam tę - Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMOWysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
iterorori napisał(a):bo nie za bardzo chce mi łapać LTE, dlatego chciałbym dokupić do niego jakąś antenę i teraz moje pytanie, czy to musi być jakaś specjalna?
jakaś "specjalistycznie specjalna" to nie Big Grin

MUSI być
- kierunkowa (anteny typu: "pręt"/"bat"/"patyk"/"parapetówka" już na wstępie możesz odpuścić)
- "przeznaczona do LTE" co się przekłada na to, że to w praktyce jest zestaw 2 anten o rożnych polaryzacjach (choć zwykle stanowiących konstrukcyjnie jedną całość)
- przeznaczona na takie pasmo w jakim masz pracujące najbliższe stacje bazowe LTE (jeśli to miasto to zapewne 1800MHz, jeśli "zabita dechami wieś" to raczej należy mieć coś na pasmo 800MHz + dużo cierpliwości czasem mierzonej miesiącami a w pechowych lokalizacjach to i latami?)

z dodatkowych spraw:

potrzebna jest jeszcze wiedza gdzie jest ta najbliższa stacja bazowa z obsługą LTE (bo w nią trzeba wycelować antenę) co jest od biedy do sprawdzenia organoleptycznie przy pomocy telefonu obsługującego LTE

potrzebne są także konektory/pigtail'e (2szt.) pasujące do modemu (jeśli antena nie jest w takie wyposażona)
jeśli się nie mylę powinny być SMA (a większość anten ma wtyki FME, więc należy pytać sprzedającego o to czy w komplecie są przejściówki, bądź w zasadzie najlepiej spytać podając model modemu czy modemo-routera)

czasem bywa potrzebny maszt antenowy, uchwyt antenowy, albo przynajmniej jakaś rura na zewnątrz budynku (po właściwej stronie) do której antenę przymocujesz

działająca antenę poznasz po cenie (zapewne >150zł), ale w razie wątpliwości czy "to jest to" podaj linki
(zasugerowana post wyżej jest moim zdaniem OK)
z tym że nikt nie zagwarantuje działania w okolicy gdzie nie ma stacji bazowych LTE

a i jeszcze jedno ale istotne - twój modemo-router MUSI mieć aktywną funkcję obsługi zewnętrznych anten
(a chyba nie każda wersja firmware to ma, problem ten na 100% występował w B593)
(30-04-2016 10:14)zaczytana14 napisał(a): [ -> ]Posiadam wyżej wymieniony router od jakiś 10 miesięcy. Nigdy nie było z nim żadnych problemów. Żyję można powiedzieć na walizkach, bo muszę dojeżdżać do internatu i wracać każdego tygodnia. Zawsze biorę ze sobą ten router. Właśnie wczoraj jak zwykle wróciłam do domu, uruchomiłam router i... zaciął się. Przynajmniej tak mi się wydaje. Włącza się dioda uruchomienia, jednak pozostałe nie. Co jakieś 3 minuty ta dioda miga i ładuje się w nieskończoność i to i tak nic nie daje. Wyjęłam kartę SIM - nic. Próbowałam klasycznie wyłączyć - nie zareagowało wcale. Wyjęłam zasilacz z gniazda i podpięłam z powrotem - to samo. Nie wiem co z tym zrobić, mam nadzieję że to chwilowe, ale obawiam się że nie, bo wyłączałam i włączałam go już dziesiątki razy i wciąz to samo. Pilnie proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Problem stary, ale czy rozwiazany?
Data jaka jest, widzisz?
Wątek odgrzebany, ale skoro już trafiłem na niego, to jeszcze dopiszę, że w takich przypadkach, gdy router przestaje działać poprawnie, diody migają jakoś inaczej itp., bardzo często warto jest sprawdzić zasilacz - mam wrażenie że zasilacze routerowe czasami padają dosłownie jak muchy i to one w wielu przypadkach są odpowiedzialne za mylące w diagnozowaniu problemy z działaniem routera.
niestety to jest problem "nieświeżego kotleta" - większość "jednorazowych" użytkowników forów nie chwali się, że w jakiś-tam sposób rozwiązało problem, więc i tu nie liczyłbym na kontynuację (a w sumie szkoda)
Ja tylko potwierdzę kwestię zasilaczy - wiele dołączanych (nawet do renomowanych routerów Cisco) zasilaczy jest słabo wykonane i po jakimś czasie potrafią zgubić parametry pracy.
Przekierowanie