Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 nie łączy z Aero2 ani pod XP ani Win7:(
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Od wczoraj mam E3131 z Play i kartę Aero2. Zainstalowałem najpierw na kompie z Win7 64bit modem, dodałem nowy profil APN darmowy i nie widzi wogóle zasięgu, ani nazwy sieci. A wsadzając kartę do telefonu, pokazał mi że wykrywa aero2, podobnie w opcjach play online, wybierając "ręczne wyszukiwanie sieci", pokazał aero2 jako dostępny ale nie chce się zarejestrować do sieci. Ściągnąłem TNI, ustawiłem tak, jak było tu opisane ale to nic nie daje bo nie widzi mi tej sieci. Potem nawet jeszcze wgrałem dashboard od lesiolo ale nic się nie zmieniło, więc wróciłem do oryginalnego Playowskiego. Mobile Partnera też próbowałem, bez efektów. Cały czas na modemie wystepują 2 krótkie zielone mrugnięcia diody. Cały czas podczas próby łączenia pokazuje mi tak:
[Obrazek: nPQti.jpg]

Później sprobowałem w innej miejscowości na kompie z XP. I tu o dziwo pokazało już, podczas łączenia, że widzi aero2, było nawet kilka kresek, ale zaraz po łączeniu pokazuje "połączenie zakończone". Tutaj występują pojedyncze mrugnięcia diody w modemie. TNI też tam ustawiłem ale wciąż to samo. Tak mam ustawione TNI:

[Obrazek: BNTfX.jpg]
[Obrazek: KpChN.jpg]

Ma ktoś pomysł co to może być ?
Na pierwszym zrzucie jest przycisk [Komendy AT], który — jak mniemam — służy do wysyłania tychże (albo gdzieś indziej w TNI to jest, nie wiem, mam szczęście korzystać z innego systemu).

Spróbuj wysłać polecenie:
Kod:
AT^SYSCFG?
i daj nam wynik.
Wychodzi na to, że to kwestia zasięgu, gdyż w pracy na kompie nawet mi złapało neta i wystarczyło tylko utworzyć nowy profil w Play online, bez żadnych NTI. Dziwne to nieco, gdyż komórka z kartą aero znajdywała sieć aero2. a wpisując ten kod wyskakuje " ^SYSCFG:2,2,3FFFFFFF,1,2 "
Odpowiedź prawidłowa.

Modem umieściłeś w tym samym miejscu co telefon podczas testu? Nawet pół metra może robić sporą różnicę w skrajnych przypadkach (najlepiej umieścić modem w oknie).
Przekierowanie