Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E398 Komputer nie widzi modemu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Jakiś czas temu mój brat robił aktualizacje oprogramowania tego modemu i od tamtej pory jest problem z urządzeniem. Komputer nie widzi modemu. W menadżerze urządzeń nie ma go, program DC-Unlocker nie może znaleźć urządzenia, dioda nie daje znaku życia. Wkładałem też do niego karte pamięci bez większych rezultatów. Podłączałem go do 3 komputerów i żaden go nie widzi. Jest jakaś szansa na uratowanie go czy tylko wymiana na nowy ?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
z tego co piszesz - wymiana na nowy

ale gdyby była pełna wiedza, co się działo z modemem być może można by myśleć o ratowaniu
(dokładny model i wersja oraz dokładnie co było wgrywane)
Huawei E398 LTE
E398u-1 chyba o to chodzi.
Próba była automatycznej aktualizacji zgodnie z informacja PLUSA tj. http://pobierz.plus.pl/03%20Aktualizacja....06.13.pdf
Chciałbym dodać że aktualizacja dobiegła do końca bez żadnych problemów.
pytanie za 3 punkty - a to był modem z Plusa zawierający aplikację iPlus we wskazanych w instrukcji wersjach?

robiłem wielokrotnie aktualizację E398u-1 (z Plusa) używając opisanej metody (konieczne jest wykonanie dokładnie wszystkich punktów wraz z zachowaniem rozsądku tj. nie kontynuujemy jeśli cokolwiek nie idzie zgodnie z opisem) i zawsze taka aktualizacja kończyła się powodzeniem

niestety wykonanie czegokolwiek niezgodnie z instrukcją może się skończyć trwałym uwaleniem modemu (ale również aktualizacja zgodna z zasadami jest potencjalnym zagrożeniem, tyle, że mniejszym)
Zgodnie z instrukcją była dokonywana aktualizacja z wyjątkiem tego że na systemie operacyjnym windows 8 (lub 8.1 nie pamietam dokładnie wersji). Szkoda że nie da się już uratować tego modemu. Dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam.

whiteindian

Za mało podałęś informacji, czy w ogóle coś się świeci w nim, najlepsze fw to z chomika lesiolo. Sam posiadam ten modem, jest zaj****sty.
(28-03-2016 13:27)whiteindian napisał(a): [ -> ]Za mało podałęś informacji, czy w ogóle coś się świeci w nim, najlepsze fw to z chomika lesiolo. Sam posiadam ten modem, jest zaj****sty.
Za mało informacji tzn czego nie podałem? Jakbyś przeczytał dokładnie pierwszy post to dowiedziałbyś się o diodzie. Nie wiedziałem jaki fw najlepszy więc aktualizowałem plusowym. Nie mogę teraz wgrać tego ponieważ modem prawdopodobnie utopiony i żaden komputer go nie widzi.
Przekierowanie