Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Blackberry Q5 + adapter Dual Sim do Aero2?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Posiadam smartfon Blackberry Q5. Wpadł mi do głowy pomysł by zrobić z niego telefon na dual sim z obsługą Aero2! Pytanie podstawowe - czy ktoś przerabiał taki temat i jakie były efekty? Czy smartfon jest w ogóle kompatybilny z siecią Aero2? Czy zastosowanie adaptera pozwoli korzystać jednocześnie z obu kart sim? Znalazłem stronę: http://babiwa.com/catalog/product_info.p...cts_id=401 i wynika z niej że istnieje jakieś "cudo" do BB Q5, które umożliwia taki manewr. Pytanie - jak ten temat ugryźć? I czy w ogóle jest sens się w to "pchać"?
Na allegro znalazłem kilka ofert z adapterami dual sim. Na jednej z nich, podany jest link z listą obsługiwanych modeli telefonów http://www.gsm-support.pl/pl/uniwersalny...sim-kp1943 . Na liście nie ma Q5 ale jest Blackberry Q10 - po kliknięciu pisze:"BLACKBERRY Q10 NIE jest kompatybilny z Dual sim - bez wycinania typ B. BLACKBERRY Q10 jest jednak kompatybilny z innymi produktami:
DUAL SIM ADAPTER SAMSUNG GALAXY S3 I9300 S4 i9500 i Dual sim dla telefonów z gniazdem Micro SIM". Hmmm...Huh
babiwa.com napisał(a):[…]and You Get Two Call Numbers from the embedded menu for your Free Choice Conveniently and Easily without power on or off to change sim card as before!

tu ^ jest informacja o tym, że można przełączać karty SIM bez restartu telefonu, ale nigdzie nie jest napisane, że obie działają równocześnie (bo w żadnym telefonie single-SIM nie da się tego uzyskać nawet przy pomocy tak zaawansowanego adaptera na 2 karty)

moim zdaniem stosowanie takich rozwiązań nie ma głębokiego sensu, biorąc pod uwagę fakty, że:
1. BDI wieczne nie będzie (a właściwie już się skłania ku końcowi)
2. ceny sensownych pakietów wśród operatorów komercyjnych nie są już wcale wysokie (a często w "multipakietach" internet jest dodawany czy go chcemy czy nie)

PS nie wiem jaki masz rozmiar karty SIM, ale oczywiste jest, że adapter musi mieć "emulator" karty SIM odpowiedniego rozmiaru do gniazda, bo nie można go obciąć tak jak jest to możliwe w przypadku zwykłej karty SIM
Przekierowanie