Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 jaką osiągacie prędkość?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Testowałem ten modem z T mobile na kartę i max co wyciągam to 10 Mb w orange też chyba używałem i było podobnie mam router 3420 uzyskał ktoś lepsze prędkości
ja nie, ale byli tu tacy Big Grin

na tym modemie można osiągnąć przynajmniej 15Mbps downloadu (a zapewne nawet trochę więcej w warunkach idealnych)

weź pod uwagę, że prędkość, którą osiągasz zależy nie tylko od modemu, ale przede wszystkim od sieci komórkowej w tym: trybu połączenia (HSPA+/HSPA/UMTS), obciążenia stacji bazowej, sposobu jej połączenia z siecią szkieletową operatora , twojej taryfy (która może zawierać ograniczenie prędkości) itd.

mshmaster napisał(a):10 Mb
co to za jednostka?
jak mierzysz prędkość?


co do routera, to jeśli mnie pamięć nie myli obcina prędkość do poziomu 30Mbps (ale poszukaj, bo ktoś kiedyś robił porównanie tego lub "bliźniaczego" TP-Linka z jakimś Asusem bodajże)

możesz też zrobić pomiary z modemem podłączonym bezpośrednio do komputera (użyj przedłużacza USB, aby nie zmieniać położenia modemu ani o centymetr oraz aby nie zmieniać radykalnie warunków pomiaru - najlepiej aby wszystkie urządzenia pozostały na swoich miejscach, łacznie z Tobą jako obserwatorem, a zmiana polegała jedynie na przełożeniu wtyczki przedłużacza z routera do komputera)
Mb - Megabit

speedtest.net
test-lacza.pl
czyli nie jest to jednostka prędkości tylko ilości danych, używajmy prawidłowych, czyli Mb/s albo Mbps


skoro
http://www.speedtest.net/pl/
to umówmy się na ten serwer, który widać na obrazku
[attachment=1855]


oto wyniki
w LTE Plusa (modem Huawei E398, tryb LTE, -59dBm, router TL-WDR4300@gargoyle 1.6.2.2 by obsy, połączenie z komputerem WiFi@2,4GHz n300 przy idealnej sile sygnału, na optymalnym kanale WiFi, choć nie "pustym" - score>80)
[Obrazek: 5110327169.png]


w LTE Playa (modem ZTE MF821, tryb LTE, -81 dBm, router Dovado Tiny rev1 fw.:7.3.13.15550 official, połączenie z komputerem WiFi@2,4GHz n150 przy idealnej sile sygnału, na kanale zakłócanym przez inne sieci - "score 37" w inssiderze - to akurat nie ma wyjątkowo większego wpływu, bo mniej-więcej i tak takie wyniki mam w Playu, a nie chciało mi się przekonfigurowywać czy ciągnąć kabla)
[Obrazek: 5110342383.png]
ten zestaw i tak wkrótce będzie pracował w innej lokalizacji (choć nie wiem czy z tym operatorem)


dla orientacji taka jest sytuacja w eterze u mnie na 2,4 GHz
[attachment=1856]
sieć oznaczona kolorem żółtym to WiFi dla Plusa
niebieskim dla Playa

oto wynik w LTE Plusa (modem E398, tryb LTE, router TL-WDR4300@gargoyle 1.6.2.2 by obsy, połączenie z komputerem WiFi@2,4GHz n300 przy idealnej sile sygnału)
[Obrazek: 5110327169.png]
[/quote]

jaka taryfa
cytat nie był potrzebny

jeśli chodzi o Plusa, to jest abo za ~60zł/m-c, jak się taryfa nazywa to już nie pamiętam, a nie jest wyszczególnione na fakturze
(jakkolwiek w momencie podpisywania umowy nie było wyboru - tylko ta sieć działała w miarę OK w poprzedniej lokalizacji i nie było możliwości podpięcia kabla od jakiegokolwiek dostawcy, tu jak widać też nie jest szałowo, w planie mam zmianę na przewodową Netię po zakończeniu umowy z Plusem)
jaką wersje inssidera masz
3.1.2.1 czyli ostatnią darmową,
do pobrania bodajże z tego samego linka co wersja dla win xp (czyli wersja 2 z groszami), w linku plik jest bez numeru wersji (z opisem, że to v3)
http://forum.jdtech.pl/Watek-jaki-solidn...8#pid34968
włożyłem kartę t mobile i działa mi internet na APN darmowy ciekawe

[Obrazek: 5113658076.png]
konfiguracja niektórych (w tej chwili to już raczej wielu) sieci umożliwia użycie niepoprawnego APN (wtedy używany jest domyślny APN w danej sieci)
Dokładnie - T-Mobile od mniej więcej roku ignoruje APN nieprawidłowy oraz pusty.
Aero2 pakiet darmowy

[Obrazek: 5120453454.png]
Raczej "testowy" Smile
Wyniki OK, ale prędkość LTE to to nie jest.
[Obrazek: 5121160874.png]
próbowałem połączyć aero na pakiecie płatnym z APN internet nie udało się

host niezmiennie .free.aero2.net.pl a przecież to już płatne
ani jedno, ani drugie mnie jakoś nie dziwi
mshmaster napisał(a):próbowałem połączyć aero na pakiecie płatnym z APN internet nie udało się
100% zgodne z instrukcją obsługi - APN jest ten sam dla pakietów jak i gołego BDI. Dla wygody użytkowników.
mshmaster napisał(a):host niezmiennie .free.aero2.net.pl a przecież to już płatne
To potwierdzałem an blogu dawno temu - pula adresów IP jest dokładnie ta sama. I w zasadzie nie ma powodu, żeby była inna.
Przekierowanie