Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E5372 i LTE Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jestem posiadaczem routera mobilnego Huawei E5372. Z tego co widzę moja wersja obsługuje pasmo LTE 800MHz, ale mimo to nie może się zalogować do sieci Aero2 LTE pomimo dobrego zasięgu. Czy po wykupieniu płatnych pakietów LTE zadziała?
nie może się zalogować bo:
1) to nie jest sieć własna LTE Aero2 (ta ma być 2600TDD, a nie 800 no i twój router zapewne jej nie obsługuje, ale problem zerowy, bo i sieć nie działa)
2) to co widzisz jako LTE Aero2 to roaming w Plusie (a wręcz jeszcze bardziej skomplikowana prawnie opcja)
3) LTE w Plusie dla karty Aero2 BDI nie działa bez wykupienia pakietów płatnych
Pasmo 2600MHz również jest obsługiwane przez mój modem. Czy po aktywacji darmowego pakietu testowego na mojej karcie Aero2 będę mógł się połączyć z siecią LTE?
Ale to jest pasmo 2600 TDD (band 38), czy 2600 FDD (band 7)?
Niestety tutaj dużo jest niejasności, napiszę kolejne artykuły na ten temat, tymczasem to ci pomoże:
http://jdtech.pl/2014/03/mobilne-routery...nosci.html

Niezależnie od tego:
- Sieci Aero2 LTE w paśmie 2600 nie ma wcale
- Mimo to będziesz mógł się połączyć z siecią LTE po wykupieniu pakietu, bo będziesz korzystał z pasm przydzielonych Plusowi - 1800MHz oraz 800 MHz.
2600FDD jest obsługiwane, ale 2600TDD czyli planowana sieć "Aero2 BDI LTE" nie jest (o ile to router pochodzący z polskiej dystrybucji)

po aktywacji pakietu testowego powinno dać się połączyć z LTE Plusa
Pasmo obsługiwane przez E5372 to 2600 FDD (band 7).
Tak na marginesie: Czy jeszcze jakaś sieć oprócz Plusa posiada działające pasmo 800MHz LTE?
Czy jest na rynku jakiś mobilny router w którym można wymusić konkretne pasmo np 800MHz?
Dax13 napisał(a):Czy jeszcze jakaś sieć oprócz Plusa posiada działające pasmo 800MHz LTE?
w tej chwili nie

kwestia przetargu na częstotliwości wciąż nie jest finalnie rozstrzygnięta, więc trudno mówić o uruchamianiu czegokolwiek, a ten wycinek pasma którego używa Plus (formalnie akurat zarządza nim w tej chwili Aero2, ale to nie ma nic wspólnego z BDI) pochodzi ze "spadku" po innej technologii (historia jest znacznie bardziej pokrętna, a chyba do znalezienia na blogu Jakuba)

Dax13 napisał(a):Czy jest na rynku jakiś mobilny router w którym można wymusić konkretne pasmo np 800MHz?
na to pytanie nie odpowiem, bo nie znam odpowiedzi, ale
takie opcje bywają dostępne w zasadzie tylko w sprzęcie Huawei, więc zakres poszukiwań masz zawężony

PS sprawdź współpracę swojego routera z ltewatch-h
Już wszystko wiem, teraz będę szukał modemu spełniającego moje oczekiwania Tongue
Dzięki za pomoc Wink
Dax13 napisał(a):w tej chwili nie
Zaraz wszyscy operatorzy, ale teraz już T-Mobile i Orange już działa - w kilku lokalizacjach, ale dobre i to.
Dax13 napisał(a):Czy jest na rynku jakiś mobilny router w którym można wymusić konkretne pasmo np 800MHz?
Nie spotkałem. Tylko przez użycie E3372 lub podobnego ze zmodyfikowanym oprogramowaniem.
Przekierowanie