Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: E3131s-2 NJU Linux
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chcę skorzystać z połączenia internetowego Nju za pomocą modemu Huawei E3131s-2 na Linuksie (KDE).
Wpisuję APN, nazwę użytkownika i hasło: internet i podaję PIN, ale nie łączy, tzn. nawet przycisk "połącz" jest nieaktywne. Jako dostawcę wpisuję ręcznie NJU Mobile, bo w polu wyboru dostawców network menadżera nie ma Nju.

Jak to zrobić?

Dodam, że z aero2 na tym modemie łączę się bez problemu.

W modemie miga niebieskie światło. Pojawia się KDE Deamon i żąda hasła, ale nie wiem o jakie hasło chodzi. Hasło internet wpisałem w edytorze połączenia. Hasła do kwallet nie mam, hasła użytkownika też nie działa, bo zaraz ponownie pojawia się ten KDE Deamon.
nie musisz ręcznie wybierać NJU, wybierz z listy Orange PL

wyłącz PIN na karcie SIM jeśli go masz (np. używając telefonu)

nie bradzo rozumiem z czym masz problem - skoro skonfigurowałeś połączenie dla Aero2 i ono działa, to różnica dla Orange/Nju (i pozostałych dużych sieci w PL) lezy tylko w APN
Dzięki za wskazówkę. Udało się. Wystarczyło wybrać Orange i opcję PIN niewymagane.
Przekierowanie