Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: tanie karty Orange Free na allegro
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zastanawiam się skąd się biorą Wink

np 74 GB za 110 pln brutto z fakturą.

domyślam się że jest 2x doładowanie za 100pln co daje 2x36 GB
i to 200pln jest wyciągane przez premium, ale tam wysokie marże i 50% zabierze operator.
Czyli wychodzi praktycznie na zero sprzedawca.

skąd jest więc zysk, bo nikt tego dla przyjemności nie robi raczej ?
przecież wiesz, że nikt tego nie zdradzi
ale gwarantuję, że nikt tego nie robi za darmo
Miałem styczność z jedną taką kartą, ale nominał 6GB, cena 20-kilka PLN. Historia karty i doładowań zostaje, więc obejrzałem, i tak:
1. Karta kupiona lub zdobyta z saldem 5 PLN.
2. Zrobiony RWK.
3. Doładowanie 25 PLN (daje 6 GB)
4. Wykonany SMS PREMIUM za 3,69
5. Wykonane połączenie na numer PREMIUM do salda konta (zostało 24gr)
6. Wysyłka karty do klienta.

Efekt finansowy:
Zakup karty - hurcie pewnie 1-5 PLN
Doładowanie - 25 PLN (koszt 20,35 netto)
Połączenia na numer premium za około 25 PLN - odzyskać się z tego da jakieś 10,16 PLN brutto
Sprzedaż za 23 PLN brutto
Razem: -5-25-10+23 = 3 PLN zysku na karcie.
Za połączenie głosowe premium można odzyskać 55% wiec wychodzi jakieś 10% im zysku + zysk na vacie jeśli sprzedają bez faktury czy paragonu

whiteindian

Dobra, a co tu reklamować?
Nikt nic nie reklamuje, tylko ustalamy, skąd się biorą te karty i jak działa ten biznes.
areq napisał(a):Za połączenie głosowe premium można odzyskać 55%
Masz link do takiej oferty?

whiteindian

Reklamouje w sensie jak to zareklamować gdyby nie działąło.

Bo z tego co widzę, ten sam sprzedawca sprzedaje drożej ten sam pakie któy ma ważność jeszcze dwa misiące, to ci heca.
Bo mu zostały pewnie i chce się pozbyć.
Reklamacji się nie spodziewam, bo oni naprawdę dostarczają to, co zapowiadają.

whiteindian

Niby tak, lecz tych sztuk których chce się pozbyć jest więcej niż te któych powinien chcieć się szybciej pozbyć.

http://allegro.pl/internet-orange-free-7...98955.html
http://allegro.pl/internet-orange-free-7...02964.html
IMHO nadal je produkuje na zamówienie. Ale nie chce mi się w to wchodzić, bo to już śmierdzi jednak mało zdrowymi zabawami podatkowymi.
whiteindian napisał(a):ten sam sprzedawca sprzedaje drożej ten sam pakie któy ma ważność jeszcze dwa misiące, to ci heca.
to jest fenomen sprzedaży w internecie (swoją droga nie tylko) - ludzie czasem kupują gorszy produkt drożej (bo jest droższy, czyli lepszy), a "sprytni" kupują tańszy i tak przepłacając (bo się opłaca w porównaniu do gorszej i droższej oferty)
co do doładowań nie koniecznie musi wpychac całą kwote, polecam http://www.topup.center/, poza tym kiedyś tez interesowałem się tym zagadnieniem i gdzieś wyczytałem że tak jak pisze jakub to przekręt podatkowy, gość ma firme na Hulagula gdzie nie ma vatu i jest śladowy podatek i na tym jedzie
Nie wiem czy wprost przekręt, ale ryzykowna zabawa w podatki. Wolę czyste sytuacje.
(31-01-2016 12:46)jakubd napisał(a): [ -> ]Nikt nic nie reklamuje, tylko ustalamy, skąd się biorą te karty i jak działa ten biznes.
areq napisał(a):Za połączenie głosowe premium można odzyskać 55%
Masz link do takiej oferty?

Homepay np

whiteindian

Zauważcie że to nadal jest 1GB POWYŻEJ 1 PLN, czyli nie taka znowu tania oferta!
Macie jakieś większe info o homepay? może bym się pozbył 200zł z RBM...
Przekierowanie