Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Awaria Play LTE (dotyczy równiez RBM i VM)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wracam do tematu tiny+huawei e3372. Od wczoraj zaczęły mi się dziać cuda z niektórymi stronami, które do tamtej pory (wczoraj popołudnie) mogłem odwiedzać normalnie. Otóż czy to korzystając z wifi na telefonie czy na komputerze z sieci rozgłaszanej przez router nie da się wejśc na kilka stron odwiedzanych przeze mnie często. Czyściłem już w przeglądarce pamięć podręczną i dane witryn, wyjmowałem kartę z modemu. Wypięcie modemu z routera i wpięcie bezpośrednio pod lapka nic nie daje. Np przez aplikacje do chatów w smartfonie chatango mogę wejść tylko używając pakietu danych z karty w telefonie, a przez wifi nie da się, tak samo disqus platforma i dużo innych stronek.
Poniżej screen z konsoli cmd z poleceniem ping dla kilu stronek z potrwierdzeniem że ginie 100% pakietów dla tych stron, na które nie mogę wejść, a inne sobie działają normalnie
http://screenshooter.net/101737745/repaees

Jak to ogarnąć? Resetować router cały? Ale wpięty modem do usb laptopa też nie ratuje sytuacji bo jest to samo... Może karta sim jest winna? Kurcze jestem w kropce. Teraz zauważyłem że olx nie działa czy allegro też...

Edit: dzwonilem w południe na infolinie rbm i okazało się że to był problem występujący u wielu użytkowników od wczoraj i mówił gość że sie tym zajęli i ogarną dziś. Faktycznie wrócilem teraz i dzialaja już wszystkie strony.
był problem w Playu
chciałem napisać, żebyś włożył kartę innego operatora bo problem nie leży ani w modemie ani w routerze Big Grin
ale widzę, że też już o tym wiesz
wrzucałem kartę virginu (nomen omen też play) i było to samo, alee dziwne że w telefonie ta karta virgin normalnie odpalała mi te stronki, stąd byłem lekko zdezorientowany czy problem leży po stronie sprzętu czy operatora, już chciałem w przywracanie systemu się bawić, ale się udało unknąćBig Grin
zapewne w telefonie miałeś 3G albo auto, a w modemie/routerze masz wymuszone LTE
PS to nie pierwszy raz kiedy są tego rodzaju problemy w Play
Fakt, w telefonie nie mam lte, to by tłumaczyło dlaczego mimo przełożenia karty do modemu nadal nie mogłem wbijać na te strony, a gdy byla umieszczona w slocie w tel wszystko chodziło, dzięki za wyjaśnienie.
wydzielam ten fragment jako osobny temat

obejście problemu:
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e337...4#pid34774

w przypadku dovado można użyć Connection Trackera (chociaż ustawienie IP widocznych na obrazku nie rozwiązuje tego problemu, ale zamiast pierwszego IP możesz użyć któregoś z serwerów do których nie można się dobić podczas awarii, musisz to zrobić oczywiście w 3G)
Przekierowanie