Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Play Internet na Kartę, jak skonfigurować modem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam modem Play i kupiłam do tego starter za 9 zł. 3 GB na start + 3 Gb gratis przez rok. Napisane jest do tabletów w i laptopów. Mam pytanie jak skonfigurować ten internet w modemie żeby działał?
(o ile chodzi o jakiś starter Play, bo nie ma na ten temat informacji w pytaniu)
APN: internet
użytkownik i hasło pozostają puste
numer do połączenia: *99#

ten starter ma kilka, bądź kilkanaście dni ważności od uruchomienia więc trzeba pamiętać o doładowaniu
Co do meritum - operatorowi obojętne, czy to jest modem, czy laptop, czy tablet, bo tego nie sprawdzają (teoretycznie jest to możliwe).
Konfiguracja w większości modemów automatyczna, zadziała także domyślna od większości innych operatorów (od wielu lat wszyscy stosują APN: internet).

Ważność starterów:
9 PLN - 7 dni
19 PLN - 14 dni
W tym czasie musisz doładować konto.
Lyca mobile nie jest obojetna.
mateusz1603 napisał(a):Lyca mobile nie jest obojetna.
obojętna - tam jest stosowany trik polegający na obniżeniu TTL do 1
uniemożliwiający stosowanie modemów HiLink, routerów i tetheringu

metoda obejścia tego problemu dla routerów jest opisana na forum (choć wymaga posiadania routera umożliwiającego manipulację wartością TTL bądź w fabrycznym sofcie, bądź możliwości użycia tzw. oprogramowania alternatywnego, nie wątpię, też w to, że zdolny programista poradziłby sobie zapewne z tym problemem na zrootowanym androidzie)

w przypadku HiLinków jedyną metodą jest przeróbka w modem "tradycyjny" co jest wykonalne dla wielu modeli Huawei

a co do samej kwestii rozpoznawania sprzętu, to Play'owi udaje się to z całkiem nieźle - w play24 można zobaczyć model urządzenia w którym mamy aktualnie aktywną kartę SIM (inaczej mówiąc sprzęt musi być włączony, a karta zalogowana do sieci)

w załącznikach przykład - karta DW5560 rozpoznana jako Ericsson F5321 (co swoją drogą jest prawdą, bo to brandowany dla Dell'a Ericsson)
a (prawdopodobnie) jeśli dane urządzenie było w ofercie Playa, to nawet można zobaczyć przykładowe zdjęcie (trzeci załącznik)
IMEI prawdę ci powie, tak to już jest Smile
Fajnie że play przedluzyl 10gb/10zl do odwołania Smile
Regulamin podobno mówi, że tylko do 20tego. Ale pewnie nie mieli czasu na przygotowanie finalnego regulaminu.
Ostatnio przedłużono do 12 stycznia i zapowiedzieli że to nie koniec, wczoraj potwierdzili i gdzieś czytałem że do odwołania właśnie będzie (roboczo mogą tak ciulac co tydzień żeby lud wykupywal masowo pakiety Smile)
http://antyweb.pl/koniec-promocji-w-play...-w-zamian/

czyli ci co nie mieli oferty play lubie to to maja problem za kilkanaście dni heh.
Akurat RWK niewiele zmienia. A pakiet można przedłużać na inne sposoby.
Można kodem za 3zl etc, ale w lubię to wystarczy utrzymywać konto Smile
Przekierowanie