Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, chciałbym zmienić hilinka na normalny modem, na stałe. Wiem jak to jest zrobione dla modemu e3131, są tam też sterowniki do tego potrzebne. Jak to jest z moim modemem 303s-2? w hilinku nie ma mozliwości wymuszenia pasma 900, teoretycznie jest ta opcja w ustawieniach ale nie moge jej zaznaczyć (wymuszenie hsdpa) opcja nie jest podświetlona. ustawienia są okrojone do ustawienia profilu i pracy w roamingu, co zrobić by odblokować ustawienia bądz przerobić go na modem w normalnej pracy Smile wiem jest wojek google ale info o moim modemie nie znalazłem

//mod: zmiana tytułu zgodnie z regułami
E303s-2 to HiLink'owa wersja modemu E173s-2
szukaj więc informacji o zmianie E303 w E173 (UWAGA oznaczenie s-2 jest bardzo istotne, u-2 ma całkiem inną konstrukcję, a s-1 i pozostałe wariacje mogą mieć inny tor radiowy)

PS to był bodajże pierwszy i ostatni raz kiedy Huawei wyraźnie odróżnił wersję HiLink nadając inny numer modelu
moze da jakoś odblokowac te ustawienia by wymuszenie hsdpa było aktywne? nie trzeba by było kombinowac z zamianą? da radę to zrobić?
Wymuszenie pracy w 3G: jest możliwe, ale trzeba (prawdopodobnie) najpierw na głównym oknie się rozłączyć.
Wymuszenie pracy w paśmie 900 MHz (to akurat dziś bezcelowe, ale też można): tymczasowo przechodzisz w tryb tradycyjny linkiem przełączającym, (do pracy modemu potrzebne są odpowiednie sterowniki, nie wiem jakie dla E303) a następnie robisz wymuszenie - modem nawet po powrocie do trybu HiLink to zapamięta.
[attachment=1785][attachment=1784] Jak widać na załączniku nie ma tu opcji rozłącz. a na drugim załączniku nie ma opcji przestaw ustawienia. poradzicie?
nie ma, bo źle szukasz ;D
na 2 obrazku, który wstawiłeś ("strona główna") masz pod napisem Connected
niebieski link "Connection Settings" który przenosi wprost do właściwej zakładki, której nam nie pokazałeś

chodzi o Settings->Mobile Connection (jeśli nie chcesz użyć niebieskiego linku)
1) tam tymczasowo musisz zmienić tryb połączenia z automatycznego na ręczny i dopiero wtedy pojawia się opcja rozłączenia
Settings->Mobile Connection->Connection mode: zmieniasz z Auto na Manual i wciskasz Apply

2) modem powinien w tym momencie rozłączyć się od internetu, jeśli jest inaczej to na "głównej" stronie (Home) hilinka masz dostępny klawisz Connect/Disconnect w zależności od sytuacji

3) mając modem rozłączony od internetu możesz dowolnie modyfikować (w ramach możliwości głównego firmware) ustawienia w Settings->Network Settings

4) po zmianie ustawień w 3) pozostaje przywrócić funkcję automatycznych połączeń - robisz to tak jak w 1) tyle, że w odwrotną stronę,

warto jeszcze włączyć stałą zgodę na roaming i się zgodzić na nią przy zatwierdzaniu zmian (tylko jeśli modem ma działać w Aero2 lub Virgin Mobile, czy jakiejkolwiek innej sieci używającej roamingu krajowego czyli np. Play w taryfie głosowej, która ma dostępny "zasięg 3 sieci", a nawet 4, jeśli sobie to włączymy w BOKu, ale nie Play w taryfach internetowych - te działają wyłącznie w obrębie sieci Play)
pamiętamy o ryzyku związanym z tym ustawieniem w strefie przygranicznej, gdzie przełączenie się do sieci operatora zagranicznego jest możliwe i słono za nie zapłacimy! (no chyba, że taryfa naszego operatora umożliwia całkowite wyłączenie roamingu międzynarodowego, bądź choćby roamingu danych, w przypadku Aero2 BDI nie ma strachu, bo karty mają odgórnie zablokowany taki płatny roaming)
[attachment=1786]Dzięki wielkie za odpowiedz, ale tu pojawia się następny problem, nie mam wyboru manual, gdy rozsuwam listę. jest tylko auto Sad jak w załączniku
możliwe, że twoja wersja HiLinkowego webui nie ma tej opcji

możesz spróbować takiego triku - zmienić "max idle time" na 30 dać "apply"
(nie wiem czy wpłynie to na pojawienie się przycisków sterowania połączeniem ani czy pojawi się tryb manualny, ale czytaj dalej)

zadbać o całkowity brak ruchu między komputerem a internetem, przynajmniej przez 30 sekund (czyli wyłącz wszelkie komunikatory/autoupdate programów lub je po prostu zamknij itd., zamknij wszystkie karty w przeglądarce, oprócz oczywiście tej w której masz webui modemu)

modem po takim ustawieniu powinien sam się rozłączyć po 30 sekundach braku ruchu (ikona globusa ulega wtedy "wyszarzeniu") - masz czas na zmianę parametrów,

potem możesz ustawić znowu 0 aby modem nie rozłączał się przy braku ruchu



PS masz "nieprzeczytane" SMSy w skrzynce odbiorczej (miałem o tym napisać i zapomniałem - ikona koperty)
aby stały się przeczytane trzeba kliknąć w skrzynce odbiorczej każdy, który ma ikonę zamkniętej koperty tak by zmieniła się w otwartą (albo je usunąć)
Dzięki, powiem tak. Pomogłeś wiele Smile) Nie pomogło nic zmiana czasu bo i tak modem sobie sam zmieniał go w automacie na 0. Ale pomogło wyłączenie "Enalble even when roaming" (ledwo widoczny napis na ostatnim załączniku). Pojawił się wtedy na stronie głównej przycisk ROZŁĄCZ i mogłem zmienić ustawienia. Ustawiłem 3g only. Nawet po przestawieniu ustawień czas był 0 Big Grin zobaczymy czy to pomoże, niestety problemy z modemem to chyba gubienie zasięgu bo z błękitnej diody robi się zielonkawa. Wtedy nie działa nic, a wcześniej działało chociaż wolniej. Dziwię się bo czasem w ustawieniach modemu jest brak zasięgu a dioda jest błękitna i net działa. A czasem jest tak ze zasięg jest a dioda jest zielona i neta nie ma. A czasem jest zielona i jest net. dziwny ten modem Big Grin
dziwny Big Grin
0 (zero) powoduje permanentne połączenie z siecią bez czekania na brak ruchu

wyłączenie "enable when roaming" mogło pomóc (niemal tylko) z kartą Aero2, ciekawe co by było gdybyś miał SIM, który nie wymaga roamingu

teoretyczne zachowanie LED:

zielona dioda
1) miga podczas wyszukiwania sieci (podwójne mignięcia)
2) miga w trybie 2G only lub w zasięgu 2G i równoczesnym braku połączenia
3) świeci przy połączeniu w trybie 2G
4) miga (ciągłe częste miganie) podczas flashowania oprogramowania w modemie
dioda niebieska
5) miga przy braku połączenia w 3G
6) świeci przy połączeniu 3G
dioda turkusowa (niebiesko-zielona)
7) świeci przy połączeniu w trybie HSPA


najwyraźniej kiepsko z zasięgiem lub masz przeciążoną stację bazową i wyrzuca Cię do 2G
czasem na kiepski sygnał pomaga umieszczenie modemu przy oknie (od strony stacji bazowej) przy pomocy przedłużacza USB
Przekierowanie