Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E5776s-32 - czy zadziała z LTE Aero2?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Ostatnio kupiłem sobie właśnie mobilny modem Huawei E5776s-32 który bardzo dobrze działa z Play w LTE. Dziś sobie pomyślałem żeby sprawdzić jak zadziała z Aero2. Na początku miałem problem z połączeniem się do sieci bo zamiast do Aero2 to przez Roaming łącze się z Plus ale normalnie juz działa Aero2. Jednak gdy próbuje wymusić żeby połączyć się z Plus ale w 4g to pokazuje się "failed". Dlatego mam pytanie czy mój modem będzie działać z LTE Aero2?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Wg wątku Huawei E5776, obsługiwane pasma modelu HUAWEI E5776s-32 (#46):
(26-12-2013 11:53)jenswilliam88 napisał(a): [ -> ][ciach]
HUAWEI E5776s-32:
* LTE FDD 800/900/1800/2100/2600MHz
* UMTS 850/900/1900/2100MHz
* GSM 850/900/1800/1900MHz
[ciach]
W artykule Mobilne routery LTE – lista zgodności jest dodatkowo tabelka, i wynika, że powinien działać - w ramach płatnych pakietów Aero2 LTE, czyli poza BDI (w ramach sieci Plus); które są dostępne. Na chwilę obecną, jak można się domyślać, uruchomienie "koncesyjnego" Aero2 LTE w paśmie 2600MHz TDD [B38], jest mało prawdopodobne.

Tak na wszelki wypadek, należy odpowiednio skonfigurować połączenie, zgodnie z paragrafem IV artykułu.
Najważniejsze:
Numer telefonu: *99#
Nazwa użytkownika: "pusto"
Hasło: "pusto"
Nazwa połączenia: Aero2
Punkt dostępowy/APN: darmowy
Roaming: włączony
no dobra zacznijmy od tego, że
0) nie będzie działać bo ta specyfikacja mówi o 2600FDD a nie 2600TDD (a taka będzie własna sieć Aero2 LTE jeśli ruszy)
1) planowana sieć Aero2 LTE 2600TDD nie działa (a przynajmniej nie ma raportów o jej faktycznym działaniu), choć powinna od nowego roku bodajże??
2) karty Aero2 BDI logują się wyłącznie do sieci 2G i 3G Plusa, nie logują się do LTE (ani 800 ani 1800)
3) nawet własne BTSy Aero2 nadają wyłącznie wyróżnik sieci Plus, a nie nadają własnego i stąd ten roaming

4) to router a nie modem "solo", przenoszę wątek
4) aha jedno uzupełnienie - wykupienie płatnych pakietów Aero2 jest równoznaczne tymczasową rezygnacją z BDI
i wtedy jest możliwe połączenie w trybie LTE (oczywiście w roamingu krajowym Plusa),
ale w momencie powrotu do BDI (wyczerpanie pakietu lub "przeterminowanie" zgodnie z odpowiednimi regulaminami tych płatnych usług) połączenia w LTE znów nie będą możliwe
I najważniejszy jest ten ostatni 4-ty punkt.
Myślę, że właśnie o 4-ty punkt chodziło koledze, w ramach pytania o Aero2 LTE Wink wszak tak teraz "mówią" reklamy Big Grin
Ok wielkie dzięki za pomoc. Szkoda że mój modem nie będzie działać w lte z Aero2 Sad

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
supermichalpol jeśli masz na myśli, aktualnie dostępne płatne pakiety Aero2 LTE, to powinien działać.
"Koncesyjna" częstotliwość 2600MHz TDD [B38] raczej nie zostanie uruchomiona, a to na niej miał chodzić BDI (LTE) w Aero2 w ramach darmowego dostępu.
Przekierowanie