Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF910 LTE brak połączenia ze SMART TV
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Kupiłem nowy telewizor SAMSUNG UE43J5600 Telewizor łączy się z routerem ale nie łączy się z internetem. Hasło na 100% wpisuje poprawne. Na automatycznym ustawieniu telewizor wybiera takie same ustawienia jak komputer więc tu nie ma błędu. (brama, DNS itp)
Internet Plus LTE (30Mb/s), router ZTE MF910 LTE. Zasięg 3 na 4 kreski wg wskazań telewizora, router umieszczony ok 2m od telewizora w tym samym pomieszczeniu. Każdy inny sprzęt (laptop, telefon, xbox) łączy się z internetem przez ten router bezproblemowo.
Do TV zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania (na poprzedniej ten sam problem). Ustawienia routera fabryczne (czyli takie jakie dostałem od sieci PLUS).
Sprawdziłem na innym routerze w innym miejscu tam chodzi po kablu bez problemu. Na telefonie ustawiłem hotspot i telewizor połączył się bez problemu przez wifi z dostępem do internetu. Więc problem leży po stronie ustawień mojego routera. Pytanie jak go ustawić żeby telewizor połączył się przez niego z Internetem..
Adresy DNS na TV zmieniane na 8.8.8.8 ręcznie - nic to nie zmienia

Serdecznie proszę o pomoc.
Podejrzewam, że chodzi o kompatybilność z wi-fi. TV ma problem z obsługą sieci. Takie rzeczy działy się 10 lat temu.

Bo jak wytłumaczyć, że każde inne urządzenie łączy się bez problemu.
W routerze sprawdź jakie IP przydzielane jest TV.
Powinno być powyżej 100, czyli np. 192.168.1.100 Wink
Kanał dla WiFi najlepiej nie wyższy niż 11.
krzysiekcieladz napisał(a):Sprawdziłem na innym routerze w innym miejscu tam chodzi po kablu bez problemu.
chciałem zaproponować:
to sprawdź na tym samym routerze, ale po kablu, a nie przez wifi

ale spojrzałem na tytuł, że to MF910 więc złącza Ethernet brak…



potencjalna metoda obejścia problemu - użyć AccessPointa w trybie klienta (lub od biedy routera z trybem WISP, ale wtedy tracimy możliwość łączenia tv z siecią lokalną) do "przejścia" z połączenia wifi na kabel

jeszcze można zasugerować wyłączenie WPS (które czasem płata figle, chociaż jeśli tv dostaje poprawne adresy to prawie na pewno nie to) i użyć na próbę ręcznie ustawionego prostego hasła WPA2 np. 0123456789

zrób zdjęcia i screenshoty z paneli konfiguracyjnych routera i tv - może jednak gdzieś znajdziemy jakiś błąd…



oficjalne serwery DNS sieci Plus
212.2.96.51
212.2.96.52
212.2.96.53
212.2.96.54



niekompatybilność niektórych chipsetów wifi to niestety wciąż teraźniejszość, a nie odległa historia (jak stwierdził Grzechu),

prawdę mówiąc gdybym sam tego nie widział, to chyba też bym nie uwierzył (a chodziło o router bodajże d-????, ale nie chcę pisać nazwy, bo nie pamiętam, a wszystko robiłem przy użyciu cudzego komputera, więc ślady na dysku mi nie zostały… żałuję, że nie zrobiłem z tego przypadku żadnej dokumentacji, choćby fotki, jakkolwiek tam problem dotyczył akurat jednego laptopa, a tv się łączył bezproblemowo, inne sprzęty też)

pomogło oczywiście to co zawsze pomagało w takich wypadkach czyli zmiana routera na inny



i na koniec lekki off-topic a może jednak i tak na temat?

używanie mobilnego routera stacjonarnie nie jest dobrym pomysłem (chyba, że jest w stanie pracować bez włożonego akumulatora - nie wiem jak jest w wypadku tego modelu)
Przekierowanie