Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Android Lolipop - jak sprawdzić wynegocjowaną prędkośc linku WiFi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moze poza tematem ale wie ktos jak na lolipopie sprawdzic z jaka szybkascia odbiornik polaczyl sie z routerem ? Na wczesnirjszych wersjach androida jest przeciez taka opcja ....
w związku z faktem całkowitego odejścia od tematu (pytanie nie ma NIC wspólnego z dovado tiny ac) wydzieliłem do osobnego wątku w innym dziale, jeśli jego temat jest nieodpowiedni, to popraw przez pełna edycję, założyłem, że chodzi o telefon, jeśli chodzi o tablet też o tym napisz to przeniosę wątek

ale przydałoby się więcej danych, bo producenci w zasadzie dość dowolnie modyfikują ten system na swoje potrzeby, więc zupełnie inny interfejs użytkownika masz w urządzeniach każdego liczącego się producenta (jedynie w miarę zunifikowane są najtańsze chińczyki)

odpowiedzi nie znam,
ale Androidowe urządzenia (i w zasadzie wszystkie platformy mobilne) generalnie bardzo dynamicznie negocjują prędkość linku WiFi (co ma głównie związek z oszczędnością energii)
Wszystkie moje routery pokazują takie informacje.
TouchWiz (androidy samsungowe) pokazują prędkość prosto w interfejsie: Ustawienia->WiFi->klikam sieć, z którą nawiązałem połączenie i mam Stam, Moc i Szybkość łącza, o którą ci chodzi.
Bardzo podobnie, jak nie identycznie (inne kolorki i wygląd) mam w interfejsie Sony Xperia serii Z.
W dość gołym Andku na myPhone - tak samo.

A jak ci się nie podoba - aplikacja Natwork Signal Info i masz nawet widgety.
Przekierowanie