Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 nie ma zasiegu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mieszkam pd warszawa na wsi. Od rana nie mam zasiegu. Tam gdzie zasieg mam czerwony krzyzyk. Czy to jakas awaria? Wie mkze ktos? u was tez tak jest? Do tego dodam ze u mnie pada deszcz. Prosze bardzo o szybka odpowiedź.
Moja szklana kula nic mi nie mówi. A serio mamy za malo szczegółow typu jakie urzadzenie, jak bylo wcześniej odległość od nadajnika etc. Generalnie większość tego typu problemow jest opisana i jaknje rozwiązać również.
Twoj opis to skracajac aero mi nie działa i pada deszcz.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Jedyne co wiemy z doświadczenia, że jeżeli wykluczyłeś awarię modemu, oprogramowania i komputera, to faktycznie zdarzają się awarie i planowe wyłączenia stacji bazowych Aero2.
Mam modem Play E3131. Mieszka. w miejscowosci Postoliska pod Warszawa. Przy modemie swieci sie lampka na zielono.Karte dopiero od niedawna mam. wiec watpie zeby to cos z karta. Czesto mam tak ze zamiast WCDMA mam EDGE i pieszczy glosnik. Ale teraz go juz wogole tylko czerowny krzyzyk tam gdzie jest zasieg. Nadajnik nawet nie wiem gdzie moze byc. Może w Łochowie.
Jeśli zajrzymy na beta.btsearch.pl, to w okolicy rzeczywiście z nadajnikami Plus/Aero2 posucha... awaria mogła spowodować, że nie masz dostępu do Aero2.
Czy jak kupie w starter do playa i wloze do modemu to bede miala mozliwosc korzystania z internetu?
Po ustawieniu modemu do pracy z Play (APN: internet) - powinno działać. Z jakimi prędkościami - na to pytanie nie odpowiemy.
Dobra, inernet wrócił. Na wszelki wypadek kupie sobie ten starter, jakby znowu coś się działo.
Czyli stacja bazowa znowu działa. Takie wyłączenia i awarie to jednak (jak widzisz) wielka rzadkość.
Jeszcze rozwiązaniem, w razie problemów, może być zmiana lokalizacji modemu w domu/mieszkaniu.
Wtedy może chwyci inny nadajnik Wink
Ja też nie miałem ostatnio zasięgu Aero2 (plusa) przez kilka dni. Centrum Warszawy (Mokotów). Byłem pewien że to modem lub karta SIM odmówiła posłuszeństwa. Na szczęście dziś jest już ok.
To ponoć była awaria w Plusie (sam nie zauważyłem, mimo mojego głównego domowego dostępu do internetu na LTE Plusa, ale w internecie było o tym głośno).
Przekierowanie