Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dovado Pro dwa modemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak wiadomo można podłączyć do dovado pro dwa modemy i tak zrobiłem jeden z nich to 3372 i e398 oby dwa huawei dwie karty jedna z polsatu druga z play modemy sprawdzone na komputerze i karty sim dzialające .Niestety jeden modem e398 jest widoczny lecz nie mogę sie polączyć z siecią non stop disconneted wsadzalem do portu 1 lub dwa i nic z tego wszelkie metody zawiodły ustawialem restartowałem na primary i secondary modem lecz nie moze router polaczyc sie z siecia poprzez modem e398.

Moje pytanie brzmi czy da sie polaczyc jako zapas drugi modem e398 lub 3372 obecnie firmware 8.2.5 routera a stoi modem e398 disconneted ,?

dodam ze zasieg sieci jest dośc dobry dla obydwu sieci
a jak się zachowuje gdy skonfigurujesz router do pracy z pojedynczym modemem?

tryb failover nie polega na równoczesnej pracy 2 modemów lecz na wykonaniu połączenia przez modem zapasowy, gdy jest problem z łączem podstawowym

http://www.dovado.com/en/dovado-blog/ent...redundancy
\podlaczony tylko 3372 dziala .podlaczony tylko e398 nie dziala

informuje ze oba modemy dzialaja prawidlowo na komputerze lub na routerze asus rt68u

modemy nie maja simlocka zadnych blokad oby dwa ustawione modemy domyslnie
no cóż - pisz do wsparcia dovado

dany model modemu może występowac w wielu wersjach w zależności od operatora od którego pochodzi

akurat E398 był obsługiwany "od niepamiętnych czasów", ale nie można wykluczyć, że wiele zależy od wersji firmware modemu (tu musiałby się wypowiedzieć ktoś kto posiada E398 i dovado)

w przypadku modemu E398 z Plusa jest dostępna aktualizacja fw, która poprawiała zachowanie modemu
http://www.plus.pl/internet-pobierz
(ale zwróć uwagę, na to, że downgrade nie jest oficjalnie możliwe)

a funkcja obsługi 2 modemów jest od firmware routera bodajże 7.2.0 (niedostępna ze względu na błędy), więc możesz pozwolić sobie na eksperyment z downgrade do wersji 7.2.1 i ewentualnie upgrade "co oczko" w górę
Firmware modemu najwyższe chyba jest to 11.433.61.00.000

napisałem do wsparcia, jak co się dowiem napisze .
Udało sie naprawić ten problem nie wiem jak to bywa u innych lecz modem e398 moze sie nawet logowac do sieci nawet 15 minut widac tutaj chyba błąd firmware jest ponieważ jak podłącze modem do asus rt68u to loguje sie max 30 sek i tak samo w komputerze dlatego nie czekałem tak długo i myślałem ze sie nie da to zrobić ale i tak jest problem bo jest to dość długi czas logowanie .
Ja mam E398 w wersji z Plus z najnowszą edycją ich firmware i przy logowaniu do Play - zero problemów.
mbalsam napisał(a):Firmware modemu najwyższe chyba jest to 11.433.61.00.000
to z Plusa to 11.433.31.00.69 i działa bezproblemowo (jakkolwiek nie wiem jak z Dovado)
Wczoraj robiłem transmisję wideo na YT (2 godziny obrazu, 2 Mbit/s) i zero problemów z Dovado Lite + E398 z Plusa z tym firmware + RBM DIL. Stabilność idealna, tylko kilka klatek wcięło jak sieć nie dała rady (w końcu to siec komórkowa, ma prawo).
(05-11-2015 19:45)mbalsam napisał(a): [ -> ]Jak wiadomo można podłączyć do dovado pro dwa modemy i tak zrobiłem jeden z nich to 3372 i e398 oby dwa huawei dwie karty jedna z polsatu druga z play modemy sprawdzone na komputerze i karty sim dzialające .Niestety jeden modem e398 jest widoczny lecz nie mogę sie polączyć z siecią non stop disconneted wsadzalem do portu 1 lub dwa i nic z tego wszelkie metody zawiodły ustawialem restartowałem na primary i secondary modem lecz nie moze router polaczyc sie z siecia poprzez modem e398.

Moje pytanie brzmi czy da sie polaczyc jako zapas drugi modem e398 lub 3372 obecnie firmware 8.2.5 routera a stoi modem e398 disconneted ,?

dodam ze zasieg sieci jest dośc dobry dla obydwu sieci
Hej czy udało ci się podłączyć modemy jak to działa? Czy jednocześnie dwa modemy są widziane jako jeden czy to tylko taka opcja żeby się przełączać między modemami?

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
Jest tylko opcja łącza zapasowego - jeśli jedno połączenie GSM padnie to router przełączy się na drugie.
Przekierowanie