Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Modem i Router LTE do 400zł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !

Jako że mój huawei e3131 odmówił podłuszeństwa oraz poszło przez niego zwarcie na router mr3220 v1 stoję przed wyborem nowego modemu i routera. Mam do wydania ok 400zł i chciałbym aby nowy zestaw oferował mi szybszy internet niż poprzedni. Posiadam ofertę play na abonament z ograniczeniem prędkości do 70mb/s.

Z początku myślałem nad zestawem mr3420 + huawei e3372s1, ale wyczytałem, że router ma tam za słabe zasilanie i nie będzie osiągał tych najwyższych prędkości, a w jakieś dodatkowe huby i kable nie chce się bawić, tym bardziej że moja listwa zasilająca przy komputerze jest już cała zajęta, a kupienie nowej to znowu dodatkowe koszty.

Potem myślałem nad routerem Huawei B315s-22, ale jakoś nie jestem do końca do niego przekonany. Boję się że wydam 400zł i nie będzie spełniał moich wymagań, a opinii na internecie jest mało.

Co polecacie w powyższej cenie, tak żebym nie miał jakiejś blokady typu za mało pamięci flash w routerze czy kupowania dodatkowych hubów żeby wszystko mi sprawnie działało.

Osobiście wolałbym najtańszą możliwie opcje, ale jeśli mam dopłacić te 100-150zł i być bardziej zadowolonym to wole jednak dopłacić.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Jeżeli resetowanie urządzenia co jakiś czas (doświadczenie wskazuje na 2-4 tygodnie) ci nie przeszkadza, to B315 i podobne zintegrowane powinny ci przypaść do gustu - po prostu działają.
Sprzęt dwuczęściowy daje mnóstwo możliwości - i ja osobiście (poza małym flashem) nie mam nic przeciwko MR3420, sam korzystam i przy normalnym sygnale sieci nie mam żadnych problemów ze stabilnością z E3372 w trybie HiLink, wydajność też jest dobra (u mnie LTE rzadko przekracza 25 Mbit/s) - ale ja używam alternatywnego firmware, tj. Gargoyle.

Z innych rozwiązań masz Dovado, choć tych używanych Tiny za 100 PLN już nie ma na Allegro.

Ja osobiście używam też starego NetGear WNDR3700 (w odmianie v2) z różnymi modemami, ale Gargoyle zawsze - z powodu obsługi 5GHz w WiFi.
A w przypadku tego mr3420+e3372 potrzebujesz aktywnego huba usb aby osiągać pełną prędkość ?
HUB nie ma żadnego wpływu na wydajność modemu. Tylko gdy modem potrzebuje więcej mocy (powyżej 800 mA) to router może mu odciąć zasilanie, bo tak są ustawione układy zasilające w MRkach. Problem staje się widoczny przy słabym sygnale sieci. W warunkach normalnego i dobrego sygnału sygnału modem przeciętnie "zjada" jakieś 200-400mA i nie ma problemu.
Mam takie zabawkowe mierniki prądu na USB i będę testował modemy pod tym kątem. Na razie żaden modem nie przekroczył prądu ciągłego powyżej 0,45 A - tylko jeden modem z WiFi wbudowanym coś takiego zrobił.
Dobra kupiłem router mr3420, teraz tylko muszę dokupić modem. Temat do zamknięcia.
Albo jeszcze korzystając z okazji spytam o jedną rzecz. Czy taki modem będzie odpowiedni ?
http://allegro.pl/modem-4g-lte-huawei-e3...65565.html
Póki HiLink - powinien działać bez pudła. Z tym, że nie próbowałem h-153 z fabrycznym softem, tylko na gargoyle.
Przekierowanie