Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Xiaomi RedMi 2 i MIUI - fajna sprawa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zamówiłem dla rodziny telefon z aliexpress - dokładnie ten co w temacie. I... mimo średnich opinii w sieci muszę powiedzieć, że jestem zszokowany, jak to jest fajnie zaprojektowane (może poza zdejmowaniem tylnej klapki), jak to płynnie działa i szybko się uruchamia - polecam wszystkim, żeby wypróbowali interfejs MIUI niezależnie od samego telefonu.

Dodatkowo telefon dotarł z Singapuru w 7 dni i kosztował poniżej 400 PLN (dokładnie 105 USD, które miałem kupione jakiś czas temu).

Zaczynam się zastanawiać po tym eksperymencie jak zakupem ichniejszego Mi Note Pro zamiast Note 4 Samsunga.
(08-09-2015 16:26)jakubd napisał(a): [ -> ]Zamówiłem dla rodziny telefon z aliexpress - dokładnie ten co w temacie. I... mimo średnich opinii w sieci muszę powiedzieć, że jestem zszokowany, jak to jest fajnie zaprojektowane (może poza zdejmowaniem tylnej klapki), jak to płynnie działa i szybko się uruchamia - polecam wszystkim, żeby wypróbowali interfejs MIUI niezależnie od samego telefonu.

Dodatkowo telefon dotarł z Singapuru w 7 dni i kosztował poniżej 400 PLN (dokładnie 105 USD, które miałem kupione jakiś czas temu).

Zaczynam się zastanawiać po tym eksperymencie jak zakupem ichniejszego Mi Note Pro zamiast Note 4 Samsunga.
Ja mysle nad dualsimem zeby mial 2GB+ Ram i min 16GB flash na pliki+slot na karte pamięci (bateria wyjmowalna tez byloby fajnie jak najbardziej pojemna) do tego NFC i port IR, 4G koniecznie przynajmniej jeden slot w bandach europejskich 800/1800. Ekran 5-5.5". Patrzyłem na pare Chińczyków ale nie znalazłem jakiegoś coby mial wszystko. Najblizsze to chyba elophone i cubot i one plus(x) ale jak jeden nie ma tego to drugi nie ma tamtego, a najgorsze rozwiazanie ostatnio modne to albo dwa simy albo jeden sim+karta pamięci.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
A ja tylko przypomnę nieświadomym, którzy mogą tego potrzebować: Android jako taki nie wspiera rozmów video przez sieć 3G. Do tej pory brałem to za normę, że dialer to ma, a okazuje się, że Samsung to jeden z ostatnich producentów, który daje to w standardzie w każdym praktycznie modelu.
Ja tego nie używałem do tej pory, ale odkąd mam dziecko, to okazuje się, że to się może jednak przydawać - a jest w abonamencie bez dodatkowych opłat, więc czemu nie korzystać?
MIUI i praktycznie żaden znany mi "chińczyk" nie ma rozmów video w standardzie i nie znalazłem sposobu, żeby to tak po prostu dodać. Cyanogen też tego nie ma.
Przekierowanie