Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki router mobilny do Huawei E3131
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ponieważ modem Huawei E3131 z Playa jest łatwy do kupienia i w dobrej cenie, a poza tym jest zgody z Aero2 i chyba staje się popularny, chciałbym utworzyć liste kompatybilnych z nim routerów. Ja niestety naciąłem się na Vodafone R101 (o czym pisałem w innym wątku), wygląda na to, że taki zestaw nie działa (pomimo, że jest sprzedawany na Allegro).
Proszę, aby wszyscy, którzy posiadają E3131 i sprawdzili jego działanie (lub brak!) z posiadanym routerem (przede wszystkim mobilnym, ale niekoniecznie) podzielili się swoimi doświadczeniami. Istotne jest również to, czy zestaw wznawia automatycznie połączenie po zerwaniu co godzinę.
Każdy wspierany przez openwrt. Najtańszy w sumie to mr3220 lub mr3020.
Za radą Cezarego kupiłem mr3020 i nie żałuję! Zainstalowałem na nim openwrt, cały zestaw działa. Mam tylko taki problem, że gdy włączam zasilanie routera z podpiętym do USB modemem, modem po chwili zaczyna migać na niebiesko (znajduje sieć) i łączy się tylko raz na kilka takich prób i to po długim czasie. Natomiast, jeśli podepnę modem do włączonego wcześniej routera, łączy się natychmiast z aero2. Nie wiem, czy to kwestia konfiguracji openwrt, czy tak po prostu jest w tym zestawie. Może ktoś spróbować?
Zobacz w logach (polecenie logread) co masz za pierwszym i drugim razem.
Przekierowanie