Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Następna rewolucja? Jaka i kiedy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie ma się co oszukiwać. LTE zrobiło na polskim rynku nie małą rewolucję. Duży wzrost jakości internetu i promocje z no-limit w LTE (np. Play). Czy w Polsce czeka nas jeszcze w przyszłości kolejna taka rewolucja? Jeśli tak to jaka i kiedy?
12 sierpnia Play w swojej rewolucji cofnęło sie o conajmniej 2 lata, z najlepszej oferty finansowej spadło chyba na sam koniec patrząc na aktualną ofertę internetu, sąsiad 5 klepnął ofkę i za 49 zł ma "no limit" a teraz 89,99, a za 49,99 dostajesz co najwyżej 30 GB po czym najprawdopodobniej szlaban. chociaż w playu to różnie jest z tym szlabanem, plus bardziej rygorystycznie do tego podchodzi, nie pamiętam gdzie ale wyczytałem wypowiedz jakiegoś użytkownika że play przymierza sie do zniesienia "darmowego LTE" w RBM, póki co u mnie działa i mam nadzieję że jeszcze długo podziała
Rewolucji już nie będzie. Nawet wprowadzenie 4G niewiele zmieni (tego prawdziwego z prędkościami do 1 Gbit/s, nie LTE-A, które daje 300 Mbit/s).
Nowe częstotliwości z aukcji (która notabene zostanie rozwalona prawie na pewno) też poprawią wygodę działania, zwłaszcza poza miastami w paśmie 800 MHz, ale tutaj skoku nie będzie.
Lekką zmianę odczujemy (początkowo negatywną) po wprowadzeniu LTE-A na dotychczas posiadanych częstotliwościach (tzw. refarming). Negatywną, po na początku mało kto będzie miał modemy LTE-A, a coś trzeba ograniczyć, żeby odpalić sieć w tym standardzie (a nie jest ona zgodna z LTE i nie może działać jednocześnie w tym samym paśmie).

Co do cen - będą powoli dalej spadały, ale wielkiego skoku jak po wejściu Play nie będzie, bo... nie będzie kolejnego Play'a - 4 operatorów to za dużo na taki kraj jak PL. Orange i T-Mobile już się łączą (na razie tylko technologicznie, ale potem może być jak w UK - i będzie EE - Everything Everywhere) i oligopol się tylko pogorszy.
Moim zdaniem będzie to 5G lub rozmowy z super krystalicznym dzwiękiem, gdzie na dodatek będziemy widzieć rozmówcę. Smile
HD-Voice już jest, więc nie potrzeba więcej. Tylko niech to działa.
Widzimy rozmówcę już od gołego 3G i co z tego? Mało kto z tego korzysta, bo tego po prostu nie potrzebujemy Tongue Tak wiem, że to był sarkazm Smile
Jak stanie się standardem we wszystkich fonach, to i ich userzy na siebie w czasie rozmowy popatrzą. Wink
Video rozmowy sa i uzywalem kiedys ale kwestia jest sprzetu i operatorów w tym cen (niektórzy maja 1min video=1min głos) W Play nie mam problemów z tym choc odbiorca musi miec odpowiedni telefon i nie chodzi tu o przednia kamerę bo np. Nokia E51 tez ma videorozmowy ale nie widzi sie wtedy rozmówcy chyba ze stoi przed lustrem

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Rozmowy wideo są w 3G od początku i każdy telefon 3G to obsługuje - najwyżej, jak nie ma przedniej kamery to głupio się tak rozmawia i tyle.
Obie strony muszą być w zasięgu 3G oczywiście w czasie rozmowy i mieć telefony 3G.
Koszt - żaden, zwykle idzie z abo w przeliczeniu jak podał spag.
Jakość - taka sobie/tragiczna, ja tam używam Skype lub analogicznych.
Niestety nie wiem czemu ale moja luba ma w T-Mobile i u niej jest nie da sie wybrac ani dodzwonić wideo

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
SOA#1 i to od prostych telefonów typu SE903, aż po Note3 i to między sieciami od dawna.
Nie ma przypadkiem wymuszonego 2G? Co dzieje się przy próbie nawiązania połączenia video z jej telefonem? No i jaki telefon?
Czysty android nie wspiera wideo rozmów.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Problem rozwiązany trzeba było włączyć u operatora Angry ciekawe po co blokada skoro małe prawdopodobieństwo przypadkowego zadzwonienia.

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
To nie tyle blokada, co wszyscy, którzy usługi nie mieli w momencie ich wprowadzenia - nie została im włączona, jakby tego przypadkiem sobie nie życzyli.
Teraz jest już domyślnie włączone dla nowych kont.
Przekierowanie