Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z logowaniem do serwera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
hej!
Mam modem Nokia CS-15. tydzień temu zacząłem korzystać z Aero2. działało przez dwa dni a od środy lipa. niby modem pokazuje, że jest zalogowany, itd., ale ostatecznie połączenie się nie udaje, gdyż nie loguje się do serwera i wyskakuje informacja o nieudanej próbie połączenia!
Nie wiem, czy to ważne, ale aktywowałem kartę szóstego dnia, od czasu Jej odebrania. Czy Aero2 mogło by mnie przez to zablokować?
Moment aktywacji nie ma znaczenia, bo wszystkie karty zawsze są aktywne.
Obstawiam problem konfiguracyjny (sprawdź w miarę możliwości w innym komputerze) albo z działaniem sieci na tym obszarze (możesz przemieścić się w zasięg innego nadajnika?)
konfiguracje już przerabiałem na wszelkie możliwe sposoby. i modemu i kompa. spróbuje w innym kompie. zasięg mam maksymalny. próbowałem też ze zmianą miejsca. i nic. chyba oddam karte i nową wezmę

p.s. ostatnią, która mi
będzie przysługiwać
Masz w Nokia Internet Modem podany sygnał dla sieci PL17/Aero2?
Nie wiem, czy to pomoże, ale w Bełchatowie modem z aero 2 nie działał przez dwa dni, dzisiaj w Krakowie też miałem czasowe problemy z połączeniem. Z tego co mi się wydaje to wynika to z zwiększenia transferu do 512, co miało już miejsce w Krakowie.
Podejrzewam, że to raczej nie to (zwykła awaria lub inna przerwa technologiczna). Taka zmiana ustawienia QoS nie wymaga ingerencji mechanicznej w nadajnik - wszystko da się zrobić zdalne z centrali.
Przekierowanie