Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E 3131 - No coverage Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam aero od dłuzszego czasu. Od kilku miesiecy nie uzywalem i w miedzy czasie zmienilem laptop. Dzisiaj po włozeniu modemu do gniazda usb włacza sie automatycznie strona modemowa, mruga zielone swiatełko ale nie wyszukuje w ogole zasiegu... Jestem z Krakowa wiec nie powinno byc problemu z zasiegiem. APN ustawiony na darmowy, profil aero2. Pomozcie. Jestem laikiem w te klocki.
Brak zasięgu może mieć mnóstwo przyczyn w tej sytuacji.
1. Zmiana laptopa na takiego, który sygnał sieci zakłóca - pomaga zmiana portu USB, wyjście na świeże powietrze (na próbę) i przedłużacz USB.
2. Faktyczny brak zasięgu (awaria stacji bazowej, przebywanie w wyjątkowo izolowanym radiowo miejscu)
3. Uszkodzenie modemu (np. po zakończonej wyrwaniem gniazda próbie podłączenia anteny) - to łatwo sprawdzić np. zapałką czy wykałaczką - gniazdo nie może się ruszać niezależnie od płytki drukowanej modemu. Zmiana karty SIM na innego operatora tutaj nic nie zmienia - modem dalej nic nie widzi.
4. Posiadanie nieaktualnej karty (pod koniec 2012 była wymiana kart, nie wszyscy o tym pamiętają).
Przekierowanie