Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei CarFi - ciekawostka dla zmotoryzowanych fanów LTE...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
w związku ze zwiększonym zainteresowaniem rozwiązań CAR_LTE Smile, w czasie przeglądania jednej z gazetek moto natrafiłem na informacje o dość specyficznym urządzeniu:

Huawei CarFi w PL z oferty Orange:

[attachment=1616]

http://www.orange.pl/klienci_ind/plan_mo...ence=false

http://consumer.huawei.com/pl/press/news/hw-415945.htm

https://www.youtube.com/watch?v=dkmAi6__QkE

Co myślicie o „takim” rozwiązaniu?

p.s urządzenie miało swoją premierę już ładne parę miesięcy temu ale jakoś umknęło mojej uwadze;
Moje główne spostrzeżenie - umieszczenie urządzenia w miejscu gniazda zapalniczki gwałtownie ogranicza sygnał, na który sieci LTE są dość czułe. W trybie 3G będzie działać nieźle, ale routera bateryjnego na desce rozdzielczej nie zastąpi. Anteny na dachu też nie.
(29-07-2015 09:18)jakubd napisał(a): [ -> ]Moje główne spostrzeżenie - umieszczenie urządzenia w miejscu gniazda zapalniczki gwałtownie ogranicza sygnał, na który sieci LTE są dość czułe. W trybie 3G będzie działać nieźle, ale routera bateryjnego na desce rozdzielczej nie zastąpi. Anteny na dachu też nie.
Szczerze wyrzucone pieniądze w błoto. Dlaczego działa tylku w gniazdku zapalniczki teraz mowa o zagranicy konkretnie siec EE ale chodzi o koncepcje. O ile carwifi (1) to byl E8278 i taki mam z przejsciowka gniazdo zapalniczki/usb i mozna używać wpiete w dowolne źródło energii z usb i miec internet po wifi o tyle carwifi (2) czyli wlasnie to urządzenie o którym w tym watku mowa to mozna wsadzic tylko w jedno miejsce gniazdko zapalniczki samochodowej, a watpie zebg ktos bawił sie w przejsciowki 230V/zapalniczka.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Poza tym jest drogie, działa w aucie, tylko jak jest prąd i po każdej utracie zasilania trzeba włączać ręcznie. Ciekawostka, nie warto.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
lekko "inny" kij do golfa albo dźwignia/drążek zmiany biegów => niemniej, też zakładam bardzo mały popyt;

za to Huawei E8278 to dopiero coś, ot taki pendrive z modemem LTE jakich wiele ale również z opcją routera WiFi - fajnie wygląda Smile

[attachment=1617]

[attachment=1618]

choć i on nie był mocno promowany/dostępny;
(31-07-2015 13:36)bakahk napisał(a): [ -> ]lekko "inny" kij do golfa albo dźwignia/drążek zmiany biegów => niemniej, też zakładam bardzo mały popyt;

za to Huawei E8278 to dopiero coś, ot taki pendrive z modemem LTE jakich wiele ale również z opcją routera WiFi - fajnie wygląda Smile





choć i on nie był mocno promowany/dostępny;
I ten akurat jest do aero2 LTE przystosowany bo ma B38/TDD2600. Sam taki mam Smile i używam czasem alw wole z powerbankiem bo w samochodzie juz za duzo wtyczek podpietych. Lekka poprawka ten z logo Vodafone nie ma B38 ale z aero2 3G będzie działać to model oznaczony W5101

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Przekierowanie