Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E153u-6 problem z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam karte aero2 i modem Unefon(Huawei 153 u6) i za nic w swiecie nie moge sie polaczyc z internetem. Modem nie widzi karty. Macie jakies pomysly co robic? Facet na allegro zapewnial ze modem bedzie dzialal. Pomozcie bo zwariuje.
Nie wariuj tylko przejrzyj watki ktore tutaj sa bo to za malo szczegółów ze nie widzi karty, mogles np.wlozyc odwrotnie sima

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Nie moglem wlozyc inaczej sima. Wlozylem tak jak na obrazku.
Mechanicznie SIMa można włożyć na 4 sposoby przy 3 różnych rozmiarach. Z łącznie możliwych 12 sposobów włożenia SIMa tylko jeden jest poprawny.
@jakubd no już nie przesadzajmy, wystarczy wiedzieć, że karta ma być wyłamana do rozmiaru mini-SIM a nie micro-SIM, czyli tego większego, a NIE mniejszego
w dodatku większość modemów ma dość czytelne piktogramy przedstawiające sposób włożenia SIM
(chociaż znamy wypadki niepoprawnego włożenia karty Big Grin )

petekolakowski napisał(a):Wlozylem tak jak na obrazku.
na jakim obrazku? masz na myśli przetłoczenie plastiku w modemie?

posłużę się zdjęciem E182, który ma bardzo podobnie rozwiązanie slotów mini-SIM (i micro-SD) i kartę wkłada się w nim tak samo jak w E153 (czy E3131)

czy możesz użyć aplikacji Mobile Doctor i podać jej wynikli?
http://www.regenersis.pl/mobile-doctor.html

załączniki-zdjęcia dorzucę później - muszę je zrobić zrobione
[attachment=1612][attachment=1613][attachment=1614]


tak "poza konkurencją" to Huawei E153u-6 jest podwójnie niezgodny z regulaminem
- nie spełnia wymogu kategorii 10
- w szczególności wersja u-6 nie obsługuje pasma UMTS 900MHz (mimo, że obsługuje 4 pasma GSM z czego 2 stosowane w Europie oraz 3 pasma UMTS z których tylko jedno europejskie jest obsługiwane przez modem, a jest to UMTS2100)

mimo to ten modem powinien się połączyć z Aero2 o ile jesteś w zasięgu sieci Plus (ale pamiętaj, że jest to połączenie "pozaregulaminowe" i w każdej chwili świadczenie w paśmie WCDMA2100 może zostać zakończone)


przenoszę wątek, później zmienię jego tytuł,przy okazji wrzucania zdjęć zmieniam tytuł
Ok wszystko już załatwione...Wszystko ale jednak mam problemy. Łapie mi zasięg Plusa i mam tylko 2g. Cholerka nie da się nic zrobić żebym miał lepszy zasięg? Przecież mieszkam w centrum kraju okolice Konina.
Po prostu w okolicy, w której jesteś, zasięg 3G Plus realizuje w paśmie UMTS 900 MHz, którego to pasma twój (bądź co bądź dość zabytkowy) modem po prostu nie posiada. W samym Koninie stoją pewnie maszty UMTS 2100, ale zasięg tego zanika już 3-4km od masztu. Pokryciowo działa właśnie UMTS 900 MHz, a do tego potrzebujesz innego sprzętu.
Możesz spróbować jednak wyjść na zewnątrz z modemem i/lub wyżej (na dach) i zobaczyć, czy będzie zasięg.
Ogólnie polecam http://jdtech.pl/2014/11/jak-daleko-mam-...kowej.html
Przekierowanie