Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: aero 2 jest bts, sieci nie wykrywa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam
problem nastepujacy: teoretycznie w mojej miejsowosci dziala BTS aero2. teoretycznie bo od paru tygodni skanowanie eteru za pomoca telefonu /obsluguje umts 900/ i modemu daje zerowy efekt. po prostu sieci Aero2 nie ma. odleglosc od bts-a: 500m

kontakt mailowy i telefoniczny z aero2 to parodia, o czym chyba wszyscy wiedza.

co pozostaje? pismo do UKE czy "czekaj tatka latka", moze kiedys zacznie dzialac?
Napisz, co to za miejscowość.
Najważniejsze jest, skąd wiesz, że BTS Aero2 faktycznie stoi.
miejsce: Skawina

info o bts?
strona btsearch
dane z UKE UKE.gov
Dobra, sprawdziłem - jest na starych i nowych wykazach, czyli to nadajnik na maszcie (w zasadzie kominie) z instalacją firmy Orange. BTSearch podaje, że to potwierdzona faktycznie lokalizacja, a nie tylko łyse pozwolenie bez realizacji.
Czy kiedykolwiek widziałeś sygnał z tego nadajnika?

Możliwości są trzy:
1. Wystąpiła awaria nadajnika (operator o tym na pewno wie i nad tym pracuje)
2. W związku z problemami z umową z firmą Orange Aero2 wycofuje się z tego nadajnika. Mało prawdopodobne.
3. Ty coś źle robisz Smile
Stacja w Skawinie dziala od dawna i z tego co wiem dziala ok. Sprawdź jeszcze raz swoje urządzenia, zobacz czy sieć widać na zewnątrz budynku. PS. Akurat ta stacja nie jest współdzielona z Orange.
sprawdzalem stan sieci nie raz, na przestrzeni 2 miesiecy. zarowno telefonem BB 9780 jak i modemem e353 na zewn budynku, w roznych lokalizacjach. z innymi sieciami problemow brak - wykrywa wszystkie ogolnopolskie /plus, play, t-mobile, orange/.
Edit: cuda lub niewidy, ale jeszcze raz przeskanowalem eter I znalazlo 26017. Net w koncu dziala, jakosc polaczenia bardzo dobra. Oby tylko na dlugo
Niestety w najbliższym czasie w Skawinie nie będę (okolicę znam dobrze, mieszkałem czas jakiś w okolicy) i nie mam jak zweryfikować, ale miałem parę raportów, że nadajnik działał - w zeszłym roku.
Cos ruszylo. Patrz: moj edit we wczesniejszym poscie.
Wymuszona praca modemu w top_netinfo na umts 900 i zadzialalo /choc wczesniej tez tak sprawdzalem/. Ot zagadka
[Obrazek: snap1cu.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Powinno działać. Tym bardziej, że jesteś tak blisko stacji. Innym w okolicy działa ok.

Moderator: cytat niepotrzebny.

OK. Powinienem był napisac tak - stacja działała i działa dobrze - to było coś u Fokstrota.
Może ktoś z Aero2 przeczytał wpis? A może po prostu coś jednak u ciebie, fokstrot Smile
Przekierowanie