Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 - ile danych można pobrać miesięcznie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Praktycznie wszystkie oferty mobilnego dostępu do Internetu przez sieci komórkowe mają w ofercie magiczne trzy słowa: miesięczny limit transferu. Natomiast nie ma czegoś takiego w Aero2. Ile można przesłać danych? No to trzeba policzyć. I policzyłem: http://jdtech.pl/2012/05/aero2-ile-danyc...cznie.html

Wyszło mi 79 GB teraz, a jak przyspieszy 11 maja 2012 - to prawie 158 GB. Oczywiście tyle przesłać się fizycznie nie uda, ale liczby i tak robią wrażenie.

Przy okazji: na godzinę da się ściągnąć teraz w granicach 100 MB (udało mi się raz pobrać 104 MB), a za kilka dni już 200 MB. To wcale nie tak mało.
Jeśli sygnał jest stabilny i dość wysoki, to czasem udaje się pobrać powyżej 100MB na h - mój rekord to coś koło 102,9 MB.
Natomiast jak zauważyłem, to nawet jak sygnał jest stabilny i tak zdarzają się spadki transferu (chwilowe) do np. 15 KB ps z tych 30 KBps.
Jeszcze gorzej jest, gdy sygnał "pływa".
Co ciekawe trochę przez przypadek dowiedziałem się, ze np. na BTS-ie z którego mam sygnał ( jedyny dostępny i notabene bardzo bliski - 800 m, a mam problemy z sygnałem) , ze na skutek skarg obniżono na nim drastycznie moc co właśnie skutkuje często "pływaniem sygnału".

Co do wznawiania to też ciekawa sprawa - teraz pobieram jeden plik z serwisu freakshare ( komercyjny , pobieram w wersji jako niezarejestrowany) , sygnał spadł i połączenie zostało zerwane - na modemie zapaliła się zielona dioda, po czym TNI po przyroście sygnału wznowił za 10 sekund połączenie i o dziwo plik pobiera się dalej.

edit
Niestety pobierał się jeszcze te 4 minuty, po czym kolejny spadek i tym razem pobieranie nie zakończone powodzeniem i przerwane.
Sprawa jest taka, że wznawianie połączenia ftp/http nie następuje (bo nie musi), jeżeli prędkość transmisji na chwilę spadnie do zera. Po prostu ten protokoły nie mają problemu z chwilowym przerwaniem transmisji. Natomiast wznawianie jest niezbędne, gdy nastąpi rozłączenie - zmienia się wtedy adres IP i połączenie TCP/IP musi zostać nawiązane od zera i jeżeli nie ma możliwości wznawiania pliku od dowolnego miejsca - niestety ściągamy od zera.
Przekierowanie