Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3272 Jak zmienić Hilink na wersje tradycyjną?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
mam modem e3272 w którym nie mogę wogóle założyć nowego profili zrobiłem wszystko ( przynajmniej tak mi się wydaje) od testowania na rożnych systemach, komputerach i oprogramowania(soft operatora w ogóle nie widzi modemu). Nawet zmieniłem firmwere ale efekt ten sam. obiło mi się o uszy że problemem może być uszkodzona pamieć wewnętrzna urządzenia i ponoć najprostszym rozwiązaniem to zamiana hilink na wersje tradycyjną. Czy mógłby mi ktoś napisać jak to zrobić?
Pozdrawiam
Najpierw sprawdź, czy modem jako taki działa poprawnie w trybie tradycyjnym:
Przechodzisz na stronę 192.168.8.1/html/switchProjectMode.html i modem przełączy się w tryb tradycyjny do czasu odłączenia zasilania - jednak tutaj mogą być potrzebne inne sterowniki (gotowca nie mam).
Jeżeli wszystko działa, to tutaj zaczyna się zabawa: musisz znaleźć firmware (typu tradycyjnego, a nie HiLink) oraz dashboard do tego modemu. To zwykle dwa osobne pakiety, a przy zmianie firmware oprogramowanie może zażądać kodu Flash, który generuje się na podstawie IMEI.
Nie podam ci gotowego zestawu plików, bo nie mam przygotowanego ani przetestowanego pakietu do tego modelu, ale jak coś wypróbujesz, to koniecznie podlinkuj co i jak zrobiłeś i czy wszystko działa.

Porady
- na bez-kabli jest dyskusja o tym modelu i linki jakieś były
- nie próbuj flashować plików od modelu E3372
- O ile WebUI (dashboard dla HiLinków) musi być zgodny z wrzuconym firmware, o tyle w przypadku wersji tradycyjnej nie ma już takiej sztywnej konieczności, ale jak znajdziesz pasującą parę, to dobrze się jej trzymać.
Przekierowanie