Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Option Icon XY (GI033x) - działa tak sobie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miałem dziś wątpliwą przyjemność przetestować ten modemik. Ani wbudowane oprogramowanie uCan, ani starszy GlobeTrotter nie raczył poprawnie zauważyć, że modem jest w zasięgu sieci (modem świecił stałym światłem, co oznacza, że jest gotowy do połączenia, a zaczyna migać powoli, jak jest połączony).
Sprawdzane za pomocą wbudowanych, najnowszych jak i alternatywnych sterowników i oprogramowania.
Co ciekawe raz uCan wykrył poprawnie modem, zalogował się i połączył, po czym po chwili zerwał połączenie i pokazywał, że modem jest niedostępny (w Win7 mówił, że nie ma kontaktu z modemem).

Za to żadnych problemów nie było z zestawieniem połączenia za pomocą samego Windows (7 i XP) typu RAS ze wznawianiem połączenia, jak i za pomocą Top NetInfo i tak ostatecznie zostawiłem.

Modem oczywiście nie jest zgodny z wymogiem regulaminowym kat10, ale dzielnie sobie radzi.

Zmienne nakładki na obu stronach są fajne, ale jakoś mnie nie zauroczyły. ZA to scyzorykowe otwieranie portu USB z przyciskiem to całkiem fajny gadżet, choć obawiam się o trwałość.

Tabela zgodności uzupełniona została o odpowiednie informacje.
Przekierowanie