Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: MF63 traci zasięg tylko na niektórych sieciach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, przeszukałem już chyba cały Internet i nie mogę znaleźć rozwiązania tej zagadki. Posiadam modem ZTE MF63 którego używam w małej wiosce w woj. mazowieckim. Do modemu mam podpiętą antenę. Posiadam karty SIM z czterech różnych sieci. Problemem jest to że podczas korzystania z usług Orange oraz T-Mobile po kilkunastu minutach zasięg spada do praktycznie do 0 a prędkość transmisji z 2Mbit spada do 0,1Mbit. Receptą na tą sytuację jest odłaczenie anteny oraz jej ponowne podłączenie bądź też reset modemu. Wtedy znowu zasięg jest dobry przez jakieś kilkanaście minut a następnie sytuacja się powtarza i znowu spada do zera. Co ciekawe problem nie występuje gdy w modemie włożona jest karta z Playa (zasięg Plus) bądź karta Aero2. Modem jest raczej w porządku ponieważ odesłałem go na gwarancję, dostałem całkiem inną sztukę a problem występował na obu egzemplarzach. Czy ktoś ma jakieś sugestie co jest powodem opisanej przeze mnie sytuacji? Czytałem trochę o tym że T-Mobile wraz z Orange wdrażają swoje usługi na nowych nadajnikach Networks UMTS 900Mhz. Czy to może być powodem tego że MF63 nie radzi sobie z tą częstotliwością?
Może być to powodem, bo fizycznie to te same nadajniki. Możliwe ze jak więcej osób się polaczy to spada wtedy zasięg coś jak było z aero przed captcha. A jak zrobisz reset to łączy się z siecią ale ze względu na liczbę użytkowników zmniejsza ci prędkość bo słabnie sygnał

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
To może być wiele rzeczy, ale z pewnością wskazują na problemy u operatora - na wspólnej stacji bazowej T-Mobile/Orange.
Dziwniejsze jest to że gdy kartę T-Mobile czy Orange wkładam do modemu Huawei E3131 to problem nie występuje. Dzieje się to tylko na modemie MF63 który został wymieniony w ramach gwarancji a sytuacja z gubieniem zasięgu nie uległa zmianie...
Czasem wystarczy 5 cm różnicy położenia, albo inna czułość układu antenowego na poszczególnych pasmach (w modemie, nie w instalacji antenowej) i modem inaczej komunikuje się z siecią i poszczególnymi stacjami bazowymi.
Poza tym wersja firmware też miewa znaczenie. A E3131 i MF63 są zbudowane na kompletnie innych podzespołach.
Przekierowanie