Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Połaczenie z internetem jest, ale nie wyświetlają się strony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[attachment=1555]Witam,
Jestem w temacie zupełnie "zielona", a więc nawet nie wiem, gdzie umieścić swoj problem. Mianowicie, od jakiegoś tygodnia internet się "rwie", tzn niby jest połączenie, ale kilka kilkanaście razy przez "darmowe" 60 min strony internetowe nie działają i pokazyje się komunikat, iż strona internetowa jest niedostępna (zrzut ekranu). Mieszkam w mazowieckim, koło Jaktorowa (współrzędne GPS: N 52o06'47.22", E 20o32'31.18"), sprzet na którym dotej pory odbierał Aero2: modem HUAWEI E173 s-2 skonfigurowane przez pana Jakuba 2 lata temu, wraz z programem Mobile Partner, oraz router TP -LINK (TL-MR3420) kupiony też u Pana Jakuba. Bardzo proszę o pomoc. Dodam jeszcze, iż w mojej miejscowości nigdy internet nie osiągną 512 kbs Sad, ale był!
Dziś jeszcze zauważyłam nową rzecz: modem świecił się na zielono (brak sygnału), a internet działał baaardzo powoli i bez wpisywania captcha! Co tu się dzieje?
Pewnie jesteś wpuszczana na UMTS2100 i EDGE. Zmień w ustawieniach na połączenie tylko 3G a nawet na umts900 tylko jeśli wiesz jak to zrobić w topnetinfo

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Dzięki, ale niestety nie wiem, jak to zrobić i gdzie.
Świecenie na zielono to nie jest brak internetu, tylko tryb 2G. Dopiero miganie podwójne na zielono to jest problem.

1. Warto ustawić tryb tylko 3G/WCDMA; w Mobile Partner Opcje->Opcje->Sieć->Tylko WCDMA zamiast Preferowane WCDMA.
2. Nie pamiętam, czy w tym konkretnym przypadku zrobiłem wymuszenie UMTS 900, ale opis jest tutaj: http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Być może wymuszenie już jest, a pomoże właśnie jego wyłączenie.
Zastosowałam i działa!!! I to lepiej niż kiedykolwiek - teraz mam
zawrotną prędkość 512 kbs Smile Dziękuję baaardzo Smile

A teraz jak rozwiązać ten sam problem tylko z routerem TP-LINK?
W interfejsie routera jest odpowiednia opcja wymuszania 3G - zarówno w oprogramowaniu fabrycznym, jak i zmodyfikowanym (Gargoyle).
Jak rozumiem wykonana została opcja numer 1?
Witam ponownie,

Jeśli chodzi o modem to zostało wykonane zadanie z linka:
http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...mach-huawe
Niestety, za każdym razem - przy rozłączaniu się (ale chyba nie tylko) modem się przestawia i znów internet bardzo wolno chodzi na 2G (nawet nie ładują się strony).
Z routerem jeszcze nic nie robiłam, bo nie potrafię Sad

Dziękuję z góry za odpowiedź
Ale wykonałaś wymuszenie UMTS 900, czy jego wyłączenie?
Jaką aplikacją się łączysz?

Jeżeli za pomocą Mobile Partnera, to po prostu w nim wybierz Ustawienia->Sieć->Tylko WCDMA.
Witam ponownie,
Tym razem zrobiłam za pomocą Mobil Partnera, podziałało chwilkę i dalej to samo (modem świeci na seledynowo) strony się nie otwierają, pomimo, że jest Tryb sieci - Tylko WCMDA. Może modem się popsuł? U męża w laptopie z wbudowanym modem, wszystko działa bez zarzutu.
Dołączam zrzut ekranu.
Wracamy do pytania - pojedynczego:
Czy modem ma wymuszone UMTS 900, czy też nie?
Przepraszam, ale wygląda na to, że nie rozumiem pytania Sad. Gdzie to mogę sparwdzić?
W ściągniętym programie top netinfo, robiłam to (tzn wymuszanie na UMTS 900) wielokrotnie i za każdym razem wracało do innych ustawień.
(26-06-2015 18:10)izapol napisał(a): [ -> ]Przepraszam, ale wygląda na to, że nie rozumiem pytania Sad. Gdzie to mogę sparwdzić?
W ściągniętym programie top netinfo, robiłam to (tzn wymuszanie na UMTS 900) wielokrotnie i za każdym razem wracało do innych ustawień.
Bez obrazy a czy klikasz "Zastosuj"?


Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Pamiętaj, że TNI nie odczytuje ustawień z modemu, a jedynie wyświetla domyślne ustawienia lub zapamiętane wcześniej ustawienia (o ile zostały zapisane - zależy od sposobu uruchamiania aplikacji).
Spag - klikam zastosuj (pewnie, że bez obrazy - pisałam, że jestem zielona, więc masz prawo tak pomyśleć).
Panie Jakubie, jak zatem "dostać się" do ustawień modemu?
Jeżeli chodzi o wymuszanie pasm - wchodzimy do działy Komunikacja AT i ponownie do konsoli, gdzie tę komunikację wykonuje się za pomocą poleceń, po czym wpisujemy
Kod:
AT^SYSCFG?
W odpowiedzi otrzymujemy dość nieczytelny kod, np:
Kod:
^SYSCFG: 2,2,3FFFFFFF,1,2
I z kodu w środku (3FFFFFFF, oczywiście wartość zależy od konfiguracji) musimy sobie zinterpretować, jakie pasma są włączone. Pomocne może być pole "ostatnio wywoływana komenda" na ekranie wyboru pasm.
Witam, u mnie taka sama sytuacja: połączenie cały czas jest, ale internet na kilka minut jest a potem nie ma i tak na przemian. Modem to Huawei e180. Ustawiłem w Mobile Partner "tylko WCDMA", "tylko WCDMA 900" i nic nie pomogło. Ściągnąłem więc TNI i wprowadziłem ustawienia tak jak w załączonym screenie [attachment=1559]. Nadal nic nie pomaga. Jak mam zmienić ustawienia, żeby działało?
Dodam, że w parametrach połączenia jest na zmianę UMTS i HSPA.
Pawelek87 napisał(a):Ściągnąłem więc TNI i wprowadziłem ustawienia tak jak w załączonym screenie
na twoim screenshocie widać, że masz równocześnie uruchomione 2 programy:
Mobile Partner i TNI
a w danym momencie można używać tylko JEDNEGO programu sterującego modemem, wszystkie pozostałe MUSZĄ być wyłączone (czyli zamknięte, a nie np. zminimalizowane do traya)

nie wiem czy w tym konkretnym przypadku to jest przyczyna problemów, ale uruchomienie więcej niż jednego programu komunikującego się bezpośrednio z modemem jest dość częstym powodem problemów
(nie mam tu na myśli programów używających wyłącznie połączenia internetowego bez komunikacji bezpośredniej z modemem, czyli np. przeglądarek internetu, komunikatorów czy programów pocztowych)


kolejna stosunkowo częsta przyczyna rozłączania (poza ewentualną awarią po stronie operatora) to "znikanie modemu" ze względu na słabą wydajność prądową portu USB, gdzie jest on podłączony - ale zwykle jest objaw dodatkowy - w systemie jest odtwarzany dźwięk odłączenia/podłączenia urządzenia USB (trzeba mieć te dźwięki włączone)

Pawelek87 napisał(a):Dodam, że w parametrach połączenia jest na zmianę UMTS i HSPA.
przeskakiwanie na "goły" UMTS jest normalne w przypadku braku transferu - uruchom np. radio internetowe a takich przeskoków nie będzie (oczywiście o ile nie będzie problemu rozłączania)
Bardzo dziękuję za odzew. Niestety, nic nie pomogło, włączyłem tylko TNI i sprawdziłem wszystkie porty USB włączyłem radio internetowe, nadal to samo Sad Sprawdzałem różne fora i ludzie mają podobne problemy od około tego samego czasu (dwa tygodnie). Co może być przyczyną? Czy mogę jeszcze coś jakoś ustawić, żeby było ok?
Pawelek87 napisał(a):Sprawdzałem różne fora i ludzie mają podobne problemy od około tego samego czasu (dwa tygodnie). Co może być przyczyną?
biorąc pod uwagę to co napisałeś - zbieżność podobnych problemów w czasie świadczy najprawdopodobniej o jednym - przyczyna problemów leży po stronie operatora (np. wskutek modernizacji sieci, czy zmiany jej parametrów)

włączenie radia internetowego nie jest remedium na rozłączanie lecz na spadanie modemu z trybu HSPA do UMTS
(przy założeniu, że masz połączenie z siecią)

co do ustawień - dzięki temu, że teraz w Aero2 mamy dostępną infrastrukturę Plusa (prawie całą) sugerowałbym oprócz WCDMA900 włączenie też WCDMA2100 - w zasadzie to w tym okienku które przedstawiłeś na zrzucie ekranu można ustawić tak: WCDMA, automat, wszystkie, włączony, CS i PS (trzy pierwsze opcje spowodują, że i tak w wyborze pasm będziesz miał wybrane W900 i W2100)

PS jaki to modem? czy wskazane raporty na różnych forach dotyczą jakichś konkretnych modeli modemów? a może dotyczy jakiegoś regionu?
(używam Aero2 sporadycznie, ale ostatnio przeprowadziłem intensywne kilkudniowe testy i takich problemów nie zauważyłem - sesje były stabilne trwające praktycznie równo godzinę od rozwiązania kodu, prędkość stabilna i równa maksimum, testy we Wrocławiu na modemie bez możliwości wyboru pasma)
Bardzo dziękuję za wiadomość Smile wypróbowałem te ustawienia, ale nadal jest tak samo Sad
problem, który mam, opisują też tutaj:
http://aero2forum.pl/temat-czy-ktos-moze...-kilku-dni
Mój modem to Huawei E180, a mieszkam w Centrum Warszawy, przez okno widzę stację nadawczą komórkową..., więc z zasięgiem nie ma to pewnie nic wspólnego. Poza tym wcześniej wszystko śmigało jak trzeba od samego początku Aero2 Smile
Stron: 1 2
Przekierowanie