Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: HUAWEI E586 czy E587?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Ktory modem polecacie do aero2? E586 z Playa czy E587 z Orange?
Żaden z nich nie jest modemem, oba to routery mobilne.
E587 z Orange jest szybszy (ma HSPA+DC), ale może mieć simlocka. Ma także większą baterię.
Zakładając, że piszesz świadomie w dziale Aero2 i chcesz korzystać z tej sieci, to nie ma żadnej różnicy między tymi modemami, bo HSPA+DC nie działa w Aero2.
Tak wiem, ze to sa routery. Myslalem o routerze a napisalem modem.
A co do aero2 to wlasnie mi chodzi o ten net. Chce z niego korzystac...(teraz uzywam na modemie e3131) No ale tez korzystam z netu z playa. i tu moje pytanie. Jak bede chcial korzystac z internetu play to bede musial ten router jakos przestawiac? cos na zasadzie jak sie robi w modemach e3131?
oczywiście - trzeba zmienić profil połączenia - Aero2 na dość nietypowy APN: "darmowy", a operatorzy z wielkiej czwórki "internet" (choć mają też i inne, to jednak ten uniwersalny działa u całej W4)

wprawdzie czasem (zależy od urządzenia a raczej jego oprogramowania) poprawnie działa autowybór na podstawie włożonej karty SIM i w takim wypadku nie jest potrzebna konfiguracja, ale raczej się na to nie nastawiaj, tak swoją drogą nie są to jakieś masakrycznie skomplikowane sprawy, a większość sprzętu ma nawet fabrycznie przygotowane profile dla dużych operatorów z niemal całego świata
Przekierowanie