Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Brak Internetu w telefonie - Szczecin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie
Na wstępie zaznaczę, że tylko korzystam z aero2 w telefonie i wszystko fajnie działało(przed majówką) dopóki nie wprowadzono zmian m.in. braku restartowania urządzenia po przepisaniu captcha.

Borykam się z problem już od miesiąca i nie wiem jak go rozwiązać dlatego tutaj piszę. Chciałbym mieć dostęp do Internetu zawsze przy sobie ale jak się okazuje jest problem. Jeśli podróżuję po mieście muszę zmieniać ciągle tryb pracy(edge, gsm/wcdma, wcdma only) by mieć dostęp co jest bardzo uciążliwe. Nie jest to wina obciążenia anten, ponieważ w nocy tak samo się dzieje. Co byście mi doradzili zrobić? Jaki tryb pracy ustawić? Czy jest to wina anten?
Zaznaczę, że telefon jest sprawny oraz w domu odległość do trzech anten wynosi 900m(BTSearch).

Zasięg:
Teoretycznie zasięg jest i powinno wszystko działać, lecz gdy sygnał jest na poziomie -85dBm dostępu do Internetu już nie ma. Najczęściej wyświetla 3/4 kreski zasięgu w telefonie obok napis 3G i miga strzałka oznajmująca wysyłanie. Przykładowe zdjęcia były robione na dworze.
Edge: - Internet jest w całym mieście, lecz bardzo wolny
[Obrazek: edgepng_wsnwxxe.png]

GSM/WCDMA (auto mode): - Internetu nie ma chyba, że stoję w jednym miejscu w którym aero2 złapał dobry sygnał, lecz nie mogę już się przemieszczać bo utracę połączenie
[Obrazek: 3gpng_wsnwxxn.png]

WCDMA only: - tak samo ja wyżej
[Obrazek: wcdmapng_wsnwxxa.png]

Sygnał został mierzony programem - netmonitor.

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz czekam na pytania.
Ustaw na Wcdma only powinno pomoc. Jak ci wyskoczy captcha to po prostu wpisz albo użyj jakiejś apki do wpisania captcha np. Aero 2 captcha tu uwaga autora który opuścił,nasz kraj wiec nie moze testować juz apki
AKTUALIZACJA: Od niedawna Aero2 nie wymaga restartu połączenia po wpisaniu kodu. Restart może wyłączyć wchodzą w ustawienia w opcji "Opóźnienie restartu"
(06-06-2015 19:37)spag napisał(a): [ -> ]Ustaw na Wcdma only powinno pomoc. Jak ci wyskoczy captcha to po prostu wpisz albo użyj jakiejś apki do wpisania captcha np. Aero 2 captcha tu uwaga autora który opuścił,nasz kraj wiec nie moze testować juz apki
AKTUALIZACJA: Od niedawna Aero2 nie wymaga restartu połączenia po wpisaniu kodu. Restart może wyłączyć wchodzą w ustawienia w opcji "Opóźnienie restartu"

Ustawiłem wymuszenie "wcdma only" latając po mieście nie wszędzie miałem Internet.
Zauważyłem, że jeśli Internet mi nie działa na trybie "wcdma only" przełączę go na chwilę w "gms/wcdma (auto mode)" i wrócę na tryb "wcdma only" to wszystko jest OK(do momentu gdy nie zmienię miejsca). Czy istnieje jakaś aplikacja, która sama by sterowała automatycznie zmianą trybu, by utrzymać cały czas dostęp do sieci? Może przyczyną moich problemów jest to, że nie aktywowałem jeszcze pakietu testowego?
na 100% aktywacja pakietu testowego nie ma nic wspólnego z twoimi problemami
(swoją drogą przez okres jego używania przestajesz być użytkownikiem BDI)

to co opisujesz wygląda na problem z handoverami w 3G, co zdaje się potwierdzać brak problemu przy przełączeniu w tryb 2G + 3G, ale możliwe, że po prostu na obszarze na którym się poruszasz po prostu nie wszędzie jest zasięg 3G

niestety w czasach, gdy sieć Aero2 była łatwo rozróżnialna nie zdążyłem sprawdzić pokrycia zasięgiem WCDMA900 nawet części Szczecina, ale przypuszczam, że dziury w zasięgu są bardzo prawdopodobne, a w chwili obecnej sieć aero2 jest w zasadzie całkowicie zintegrowana z infrastrukturą Plusa
W Szczecinie byłem w 2012 i dziury w zasięgu były straszliwe. Ale teraz po udostępnieniu 2100 to może być właśnie problem handoverów między UMTS 900 i 2100.
Rozumiem, że zostaje mi tylko opcja "Edge" lub zrezygnować z Aero2 i wykupić pakiet w innej sieci.
możesz oczywiście zgłosić problem do operatora (i powinieneś to zrobić, bo przecież nikt nie będzie likwidował problemu nie wiedząc o nim) - jeśli występują problemy z handoverami, to Plus powinien być zainteresowany naprawą tego problemu

a w kwestii ustawień telefonu, to nie wiem co masz dostępne, ale pozostaje kwestia eksperymentów
"WCDMA only" czyli "tylko 3G" ma prawo się nie sprawdzać właśnie z powodu dziur w zasięgu
(właściwie żaden operator nie gwarantuje pełnego pokrycia w 3G)

natomiast preferowane WCDMA czyli 3G + 2G się nie sprawdza, choć takie ustawienie jest najwłaściwsze

możliwe, że masz jeszcze do wyboru "preferowane 2G" no i "2G only" jakkolwiek ich używanie ograniczy Cię do pracy w EDGE...

możesz jeszcze próbować wykluczyć problemy z telefonem - niestety to wiąże się z powrotem do ustawień fabrycznych (chociaż moment pojawienia się problemów sugeruje dość jednoznacznie winę operatora...)
Testowalem na 2g/3g po EDGE nie da się nic robić. Tylko 3G pomaga w telefonie.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Przekierowanie